R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190517 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Jak jeździć zimą na rowerze?

 

Warto dzisiaj obejrzeć Prognozę pogody
po "Teleskopie" w TVP Poznań (17.30 i 18.30)


Red. Katarzyna Kaczmarek, operator Mariusz Grajkowski i autor Wielkopolskiego Rowerowania. Poznań, ścieżka rowerowa nad Wartą, 25 stycznia 2011.

Fot. Zuzanna Pankros

Jeżdżę na rowerze od lat. I czynię to przez okrągły rok. Są jednak dni, gdy nie wsiadam na swe górskie bicykle - Treka 930 SHX lub Wheelera Pro 59. Dzieje się tak, gdy za oknem temperatura spada poniżej minus 10 stopni Celsjusza.

Na tym pierwszym rowerze mam komputerek Treka, wielofunkcyjny - będący prawdziwym przyjacielem cyklisty. Wskazuje dystans przejechany danego dnia, maksymalną prędkość i średnią, łączny kilometraż i także temperaturę. Jeśli chodzi o zimno, wskazuje do minus dziesięciu. Przy większym mrozie - traci pamięć.

Ten uniwersalny licznik produkcji USA, kraju konstruktorów rowerów górskich - przykładem niech będzie Kalifornijczyk Gary Fisher, jest najlepszą wskazówką i podpowiedzią, że do granicy minus dziesięciu stopni C może pedałować.

Kilkanaście już lat jeżdżę rowerem na okrągło, także jesienią i zimą. Wielu ludzi, szczególnie młodych, zwraca się z zapytaniem, jak się ubierać w listopadzie, grudniu, styczniu i lutym, by odczuwać radość jazdy i by zarazem nie mieć dyskomfortu z powodu wyziębienia organizmu.

O tym jak należy się ubierać do zimowych jazd rowerowych rozmawia dzisiaj, 25 stycznia 2011, redaktor Katarzyna Kaczmarek z autorem Wielkopolskiego Rowerowania: Prognoza pogody po "Teleskopie" w TVP Poznań (17.30 i 18.30).

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL