R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308659 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Trening gwarancją sukcesów

 

Poznaniacy szykują się do maratonów MTB

Wiesław Siedziński, poznaniak, jest człowiekiem biznesu. W czasie wolnym oddaje się od lat jeździe na rowerze górskim. Także sportowo.

W 1997 roku pojechał do Włoch, by wystartować nad jeziorem Garda w znanym maratonie MTB. Ta jazda po Dolomitach tak mu się spodobała, że pojechał tam jeszcze trzy razy - w latach 1998, 1999 i 2000.

Best Replica Watches


Maria i Wiesław Siedzińscy na ścieżce rowerowej Strzeszynek -Rusałka.

Ma ukończonych wiele maratonów w Karkonoszach. W Wielkopolsce z przyjemnością startuje w Michałkach, maratonie MTB, który od 2004 roku organizuje w Wieleniu nad Notecią Tomasz Kaczmarek.

Spotkałem dziś Wiesława, znamy się od 1995 - od czasu pierwszych mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie górskim w Karpaczu, podczas jego jazdy treningowej. Zmierzał ze Strzeszynka do Poznania, w stronę Rusałki.

– W tym roku wiele biegałem na nartach. Kiedy był śnieg, docierałem ąż do Biedruska. Także z kolegami: Zdzisławem Obiegałą i Andrzejem Mroczkowskim. Nasza trójka ściga się na rowerach w maratonach MTB, zimą inaczej dbamy o zdrowie. Dziś wybrałem się na przejażdżkę rowerową, ale na początku marca chcę sobie sprawić prezent: uczestniczyć w narciarskim Biegu Piastów (50 kilometrów) i i go ukończyć.

Skończyłem rozmowę z kolegą Wiesławem na ścieżce rowerowej Rusałka - Strzeszynek, było już godzina 16, gdy słyszę za sobą znajomy głos. Ryszard Bróździński z Poznania, rocznik 1959, w minioną niedzielę startował w III Memoriale Marka I Zbyszka, ale myślami jest już w kwietniu. I to on właśnie nadjechał na swym rowerze górskim.


Z Ryszardem Bróździńskim objechaliśmy dziś wspólnie Jezioro Strzeszyńskie. W sumie pokonaliśmy ponad 30 kilometrów.

– Nie wiem, w jakich maratonach będę startował. Bankowo w tych, które odbędą się w Wielkopolsce.

Trzy takie imprezy odbędą się w kwietniu. 16 kwietnia (sobota) polski świat MTB spotyka się w Chodzieży na pierwszej tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team. Sześć dni wcześniej Murowana Goślina gościć będzie już po raz szósty pasjonatów kolarstwa górskiego, którzy zmierzą się z trasami na terenie Puszczy Zielonka i podjazdem na Dziewiczą Górę.

Dzień po Chodzieży, czyli 17 kwietnia, Dolsk będzie miejscem zmagań maratończyków MTB. Przed rokiem ścigali się tu Maja Włoszczowska i Marek Galiński, w tym roku będzie zapewne tak samo.

Trzy ogólnopolskie maratony MTB w kwietniu 2011 w Wielkopolsce

10 kwietnia - Murowana Goślina (Grzegorz Golonko)
16 kwietnia - Chodzież (Skandia Maraton Lang Team)
17 kwietnia - Dolsk (Grzegorz Golonko)  

Bvlgari Replica Watches Replica Tag Heuer Watches rolex cellini replica watches Roger Dubuis Replica Watches

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL