Jestes 41074415 gosciem na naszej stronie
118 mastersów ścigało się pod Mogilnem

Szosowcy rozpoczęli sezon

Piętnastego kwietnia, w niedzielę, w Padniewku - kilka kilometrów na zachód od Mogilna, nastąpiło uroczyste otwarcie sezonu masters 2007, czyli tegorocznego ścigania się na szosie panów po trzydziestym roku życia. W zawodach wzięło udział 118 mastersów z całego kraju.

Wyścig rozegrany został w kategoriach 0 (19-29 lat), I (30-39), II (40-49), III (50-59), IV (60-69), V (70-79). Zawodnicy wszystkich kategorii startowali jednocześnie, jechali razem i byli tylko oddzielnie klasyfikowani na mecie. Kolarze mieli do pokonania trzy rundy o długości 20 kilometrów każda, na trasie Padniewko-Wieniec-Józefowo-Padniewo-Padniewko. W sumie 60 kilometrów - około półtorej godziny jazdy.

Najliczniej obsadzonym wyścigiem był wyścig kategorii III (50-59 lat). O pierwsze miejsce rywalizowało 38 zawodników. Wygrał Leszek Jakuć z Częstochowy przed Andrzejem Krysztofiakiem (Łódź) i Adamem Pawliczakiem (Głowno). Miejsca od 4 do 6 zajęli: 4. Cezary Pyzikowski (Lublin), 5. Ryszard Wrona (Sobótka), 6. Zbigniew Szczęsny (Sobótka). Najlepszy z poznaniaków, Romuald Szaj, zajął ósme miejsce. Pozostali poznaniacy uplasowali się na miejscach: 17. Zdzisław Bińkowski, 23. Eugeniusz Orlicki, 25.Marian Faryniarz, 27. Grzegorz Napierała, 33. Marian Nitka, 37. Janusz Karpiński.

W pozostałych kategoriach zwyciężali: I - Rafał Wiatrak (Milicz), II - Andrzej Dulas (Łódź), IV - Zbigniew Niespodziany (Gdańsk), V - Wojciech Krzyżanowski (Gdańsk). Rywalizację najmłodszych wygrał Artur Kozal (Zduny).

Organizatorami imprezy były Mogileńskie Towarzystwo Cyklistów i Poznańskie Towarzystwo Cyklistów oraz Urząd Miasta Mogilno.