R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468646 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Ryszard Walerych nie żyje!

 

Pijana w Punto zabiła znanego
poznańskiego turystę rowerowego


Ryszard Walerych kochał jazdę na rowerze, podziwiał piękno Puszczy Zielonka i ją fotografował. Organizował rajdy turystyczne. Zginął dziś o poranku.
Fot. Grażyna Głowacka

Był jednym z najbardziej rozpoznawalnych turystów rowerowych w Poznaniu. Piszę był, gdyż Ryszard Walerych nie żyje!

Zginął dzisiaj o poranku na ulicy Gdyńskiej, gdy rowerem wracał z pracy. Zginął śmiertelnie potrącony przez pijaną 25-latkę, która postanowiła w niedzielę we wczesnych godzinach rannych usiąść za sterami Fiata Punto.

Tragedia wydarzyła się na ulicy Gdyńskiej (na wysokości Centralnej Oczyszczalni Ścieków). Po przyjeździe policji wyszło na jaw, że kobieta była pijana - w wydychanym przez nią powietrzu stwierdzono 1,5 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana. 

Środowisko rowerowe Poznania jest w szoku. Zginął człowiek, który wiele dobrego uczynił dla turystów lubiących pedałować. Sam organizował rajdy i uczestniczył w tych, które prowadzili inni: Maria i Tadeusz Matuszkowie z Kiekrza, Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu.

Ryszard Walerych ponad wszystko ukochał Puszczę Zielonka. Dziś miał poprowadzć kolejny rajd po tym właśnie terenie. Jazda pijanej 25-latki przerwała życie człowieka, który był: członkiem Zarządu Oddziału PTTK Nowe Miasto w Poznaniu, założycielem i prezesem koła PTTK Viator w Czerwonaku, przewodniczącym Komisji Turystyki Kolarskiej przy Oddziale PTTK Nowe Miasto w Poznaniu, członkiem Rady Naukowej Związku Międzygminnego "Puszcza Zielonka".

Ryszard Walerych miał 52 lata.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL