R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40529608 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Zwycięska gmina Kiszkowo

 

Nagrody w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Wielkopolski - Perły w Koronie rozdane

Gmina Kiszkowo w powiecie gnieźnieńskim zdobyła nagrodę główną III edycji Plebiscytu Wielkie Odkrywanie Wielkopolski - Perły w Koronie. Podczas uroczystej gali 28 października w poznańskim Hotelu Mercure Tadeusz Bąkowski, Wójt Gminy Kiszkowo, odebrał z rąk Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, czek na 20 tysięcy z przeznaczeniem na promocję turystyczną.

Nagrodzeni zostali również właściciele najlepszych wielkopolskich obiektów noclegowo- gastronomicznych, organizatorzy imprez oraz opiekunowie regionalnych szlaków i atrakcji turystycznych.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Wielkopolski - Perły w Koronie organizują wspólnie Wielkopolska Organizacja Turystyczna (WOT) i dziennik "Głos Wielkopolski". Honorowy patronat nad plebiscytem przyjął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który ufundował nagrodę pieniężną dla laureata w kategorii "Miejscowość/ Gmina". W roku bieżącym konkurs zorganizowano po raz trzeci. W zamyśle organizatorów ma on inspirować Wielkopolan do poznawania atrakcji turystycznych własnego regionu, ma wskazywać turystom nowe, ciekawe i jeszcze mało znane miejsca, hotele, restauracje, imprezy i szlaki turystyczne z terenu Wielkopolski.

Tegoroczna edycja plebiscytu trwała przez całe lato. W I etapie czytelnicy przesyłali do redakcji "Głosu Wielkopolskiego" swoje propozycje kandydatur w następujących kategoriach: Miejscowość/ Gmina, Atrakcja turystyczna, Baza kulinarno - noclegowa, Impreza/ Wydarzenie kulturalne, Ściezka/ szlak turystyczny. Spośród propozycji dopuszczonych przez Kapitułę Plebiscytu do II etapu czytelnicy wybrali swoich faworytów, głosując poprzez SMS.

Głosami czytelników zwycięzcami plebiscytu w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria V Ścieżka/ szlak turystyczny

Miejsce I
Szlak rowerowy "Krotoszyńskie Dąbrowy"

40 - kilometrowy szlak wytyczono z myślą o tych rowerzystach, którzy chcą poznawać nowe, atrakcyjne kompleksy leśne. Krotoszyńskie Dąbrowy stanowią obszar chronionego krajobrazu. Na podziw zasługują zwłaszcza tutejsze pomnikowe dęby w wieku ponad 200 lat.

Kategoria IV Impreza/ wydarzenie kulturalne

Wyróżnienie specjalne
Zlot Grup Rekonstrukcyjnych Strefa Militarna Gostyń - Piaski

W lipcu tego roku Folwark Podrzecze koło Gostynia już po raz czwarty stał się gościnną przystanią dla prawie tysiąca miłośników historii wojskowości.

Miejsce I
Pogranicze Kultur w Zdunach

W Zdunach, w powiecie krotoszyńskim istnieje najstarsza kaflarnia w Polsce, która na przemysłową skalę produkuje ozdobne kafle do piecy pokojowych, kuchennych i kominków. Z okazji jej 150-lecia w 2008 roku podczas pleneru ceramicznego narodził się pomysł organizacji imprezy o nazwie "Pogranicze Kultur".

Kategoria III Baza kulinarno-noclegowa

Wyróżnienie specjalne
OLANDIA - Centrum Konferencyjne i Skansen Olenderski

Centrum Konferencyjne OLANDIA mieści się w Prusimiu w gminie Kwilcz, 70 km od Poznania. Nowoczesny kompleks powstał na bazie zabytkowego, osiemnastowiecznego folwarku. Przy pracach rekonstrukcyjnych zadbano o zachowanie dawnego charakteru obiektu.

Miejsce I
Ośrodek "Kama"

Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy położony jest w okolicy jezior Jaroszewskiego i Lutomskiego na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Oferuje blisko 140 miejsc noclegowych.

Kategoria II Atrakcja turystyczna

Miejsce I
Ratusz Miejski w Kole

Najbardziej reprezentacyjna budowla miasta Koło i siedziba Rady Miejskiej oraz Urzędu Stanu Cywilnego. To jedyny w Wielkopolsce średniowieczny budynek o świeckim charakterze.

Kategoria I Miejscowość / Gmina

Wyróżnienie specjalne
Miasto Czarnków

Usytuowane na terenie Szwajcarii Czarnkowskiej, nieopodal Puszczy Noteckiej przyciąga amatoróww ciszy i pieszych wędrówek. Z uwagi na położenie nad rzeką Noteć miasto stawia też na turystykę wodną. Niedawno do dyspozycji wodniaków oddano nowoczesną przystań.

Miejsce I
Gmina Kiszkowo

Gmina Kiszkowo w powiecie gnieźnieńskim przyciąga turystów dogodną lokalizacją na skraju dwóch parków krajobrazowych. Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka w prawie 80 procenatch porośnięty jest lasami. W okolicy znajdziemy gościnne gospodarstwa agroturystyczne - prawdziwy azyl dla miłośników przyrody. Wokół Puszczy Zielonka wytyczono Szlak Kościołów Drewnianych.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL