R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40919136 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-01-04
Nie wszyscy potępiają Contadora

 

Bardzo zróżnicowany wielogłos ludzi kolarstwa

Eddy Merckx: To wyjątkowa zła decyzja

Pięciokrotny zwycięzca Tour de France Belg Eddy Merckx uważa, że dyskwalifikacja Hiszpana Alberto Contadora, po wykryciu w jego organizmie śladowych ilości zakazanego clenbuterolu, jest błędem. Jego zdaniem to tak, jakby ktoś chciał "zabić" kolarstwo.

- Jestem bardzo, bardzo zaskoczony. To wyjątkowo zła decyzja. Zła dla sponsorów, zła dla organizatorów Tour de France. Jakby ktoś chciał "zabić" kolarstwo. Fatalna opinia przylgnęła do tej dyscypliny. Żadna inna nie jest tak atakowana - powiedział agencji AP Eddy Merckx, który obserwuje wyścig dookoła Kataru.


Andy Schleck: Nie czuję wcale radości!

Andy Schleck, kolarz z Luksemburga, zareagował na wiadomość o ukaraniu Alberto Conadora krótkim oświadczeniem.

– To nie jest powód do zadowolenia. Po pierwsze bardzo współczuję Alberto, zawsze wierzyłem w jego niewinność. To jest bardzo smutny dzień dla kolarstwa.Jedyną pozytywną rzeczą w tej kwestii jest to, że po 566 dniach możemy w końcu zakończyć to wszystko i iść dalej - stwierdził Andy Schleck.

I dodał: – Wierzę, że sędziowie Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) wzięli pod uwagę wszystkie okoliczności po przeczytaniu 4000 stron na ten temat. Teraz, gdy zostałem uznany za zwycięzcę Tour de France 2010, nie odczuwam wcale radości. Walczyłem z Contadorem w wyścigu i przegrałem. Moim celem jest wygranie Tour de France w sportowy sposób, będąc lepszym od wszystkich innych zawodników, nie w sądzie. Gdyby tak się stało w tym roku, będzie to moje pierwsze zwycięstwo w Tour de France.

Czesław Lang: Panu Contadorowi już dziękujemy

Alberto Contador słusznie został zdyskwalifikowany za stosowanie niedozwolonych środków, ale same procedury, które doprowadziły do ukarania go, trwały za długo - uważa dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

- Bardzo dobrze się stało, że wreszcie ktoś podjął tę decyzję. Dobrze, że szuka się dopingowiczów. W kolarstwie trwa walka z dopingiem i, jak widać, nie ma świętych krów. Panu Contadorowi już dziękujemy - powiedział Lang.

Zastrzeżenia dyrektora Tour de Pologne budzi tylko to, że na zdyskwalifikowanie Contadora trzeba było czekać półtora roku.

- Same procedury trwają za długo. Już po ujawnieniu sprawy Contador startował w różnych wyścigach i wszyscy się zastanawiali, czy był na dopingu czy nie, czy odbiorą mu zwycięstwo czy nie. Tak być nie powinno - dodał.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL