R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468584 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Wielkanocny przejazd rowerowy

 

Testowanie trasy maratonu MTB


Mateusz Niedbała (pierwszy z lewej) prowadził dziś elitę wielkopolskiego MTB po dobrze znanych sobie terenach.

Ponad osiemdziesięciu fanów rowerów spotkało się dziś w samo południe na Nowym Rynku na osiedlu Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie, by zasmakować jazdy w ten wielkanocny dzień i by zapoznać się z trasą maratonu MTB, który odbędzie się w tym podpoznańskim miasteczku w najbliższą niedzielę.

– To już takie szóste spotkanie, swoisty rajd o jajeczko - mówi Wojciech Gogolewski, człowiek od dziesięciu już lat animujący w Wielkopolsce przestrzeń przeżyć, wzruszęń i sportowych emocji fanom kolarstwa i rowerów. – Jestem zaskoczony, oczywiście pozytywnie, że aż tyle osób, w tym wcale liczne grono pań, zechciało się zjawić w tym miejscu, gdzie w minionych latach odbywały się maratony MTB (start i meta).
 


Oni kochają rowery - także w drugi dzień Świąt Wielkanocnych.
Fot. Roma Dukat

Tym razem tych kilkadziesiąt osób podziełilo się na trzy grupy: Mateusz Niedbała (mieszkaniec Murowanej Gośliny) prowadził grupę maratończyków MTB, którzy 15 kwietnia mają ochotę i zamiar pokonać przynajmniej 74 kilometry (Mega), Wojciech Gogolewski wiódł tych, którzy w najbliższą niedzielę zmierzą się z dystansem Mini (36 km). Wreszczie Roma Dukat z Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina była przewodnikiem dla grupy turystów rowerowych.

Pogoda była sprzyjająca; świeciło słońce, było niezbyt zimno. Mówiąc krótko, chciało się jechać i pedałować. Z Murowanej Gośliny w stronę Mściszewa i dalej Starczanowa, gdzie w tym roku pojadą maratończycy MTB. Ci z Mini oraz ci z Mega i Giga mieli dziś znakomitą okazję zobaczyć godne poznania okolice nadwarciańskie, gdzie jest trochę błota, gdzie płynie rzeczka Trojanka i gdzie znajduje się Śnieżycowy Jar.


Maratończycy 15 kwietnia pojadą wzdłuż Warty, w przepięknej okolicy.

Dziś w Murowanej Goślinie pojawili się ci, którzy w swym dorobku mają wiele sukcesów w kolarstwie górskim i szosowym: Rafał Łukawski z Poznania - ikona wielkopolskiego MTB (41 lat i ciągle fantastyczna forma), Mateusz Rybczyński z Poznania - w minioną sobotę był drugi w wyścigu szosowym na torze "Poznań" w kategorii M30, bracia Wojciech i Zbigniew Wiktorowie, Jan Zozuliński z synem Tomaszem.


Roma Dukat, dobry duch Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina, była dziś przewodnikiem dla turystów rowerowych.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że idea cześciowej zmiany trasy maratonu MTB (organizuje go Grzegorz Golonko oraz władze Murowanej Gośliny i Wojciech Gogolewski) - poprowadzenie go wzdłuż Warty, w stronę Obornik - jest dobrym pomysłem.


Bogdan Kobus z Murowanej Gośliny (69 lat) rowerem przez Trojankę - odważnie i bez upadku.

Waldemar Warguła ma 31 lat, kocha jazdę na rowerze marki Fuji i już dwa razy (w latach 2010 i 2011) startował w maratonach MTB w Puszczy Zielonka. – Jechałem na dystansie Mini i w miejscowości Rakownia, gdzie mieszkam, miałem wierne grono kibiców. Bili mi brawa, krzyczeli, dopingowali. W 2010 byłem klasyfikowany w kategorii M2, przed rokiem w M3. Teraz muszę poprosić swych wiernych kibiców, by rozmieścili się gdzieś nad Wartą, gdzie tylko pojadą w tym roku zawodniczki i zawodniczki z Mini - mówi pracownik firmy Solaris z Bolechowa, która produkuje znakomite autobusy.

Michał Kachel (26 lat) pochodzi z Rzepina, mieszka w Poznaniu i sezon 2012 będzie drugim z kolei w jego maratonowych zmaganiach. Rafał Ścigacz z Murowanej Gośliny jest zdecydowany, by też startować na Mini, podobnie jak Maciej Borowicz (35 lat) z Poznania - startujący niezmiennie w czerwonych koszulkach Drużyny Szpiku.


Oni pojadą 15 kwietnia na dystansie Mini: Maciej Borowicz (od lewej - z Poznania), Waldemar Warguła (Rakownia), Michał Rachel (Rzepin/Poznań) i Rafał Ścigacz (Murowana Goślina). Dziś dokładnie poznali trasę przejazdu na dystansie 36 kilometrów.

Ci z Mini w tym roku nie zmierzą się z Dziewiczą Górą (ci z Mega i Giga - tak), ale w tych nadwarciańskich okolicach między Murowaną Gośliną, Mściszewem i Starczanowem nie zabraknie wyczerpujących podjazdów.

Wojciech Gogolewski prowadził w wielkanocny poniedziałek to rowerowe towarzystwo w asyście żony Małgorzaty, która ma wiele sukcesów w maratonach MTB.


Przejechałem dziś trasę maratonu na dystansie Mini: piękna widokowo, wzdłuż Warty, z licznymi podjazdami. 15 kwietnia trzeba być w Murowanej Goślinie. Bez względu na dystans.
Fot. Krzysztof Żukowski

Dzisiejsza jazda udała się nad wyraz, co zwiastuje ciekawy, interesujący i bardzo licznie obsadzony Powerade Garmin Marathon MTB w najbliższą niedzielę - 15 kwietnia.


15 kwietnia 2012
Powerade® Garmin MTB Marathon 2010

Organizator: G&G Promotion, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
Gdzie: Murowana Goślina - Nowy Rynek, os. Zielone Wzgórza
Start: godzina 10.45 - dystans Giga, godzina 11.00 - dystans Mega, godzina 11.15 - Mini. Biuro zawodów czynne w sobotę od godziny 16 do 21, w niedzielę od 7.00 do 9.30. Trzy dystanse do pokonania: Mini - 36 km, Mega - 74 km, Giga - 112 km.
Więcej informacji: http://www.mtbmarathon.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL