R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40509097 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Bank BGŻ Team startuje
w Tour du Loir et Cher

 

Paweł Cieślik jutro kończy 26 lat


Paweł Cieślik (drugi z lewej, w czarno-żółtym stroju) w sobotę 7 kwietnia 2012 treningowo przejechał 49 kilometrów po samochodowym torze "Poznań".

Kolarze ekipy Bank BGŻ Team otrzymali zaproszenie na wyścig Tour du Loir et Cher. Impreza rozgrywana jest na drogach środkowej Francji w okolicach Orleanu i Bourges.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 11-15 kwietnia, a kolarze będą mieli do pokonania 886,2 km w niełatwym, pagórkowatym terenie. Pierwszym etapem będzie liczący 186 km odcinek z Blois do Nouan Le Fuzelier. W dwóch kolejnych dniach peleton będzie musiał się zmierzyć z etapami o długości ponad 200 km, najpierw z Villebarou do Chailles (210 km), a później z Chateau-Renault do Vendome (201,5 km). Niewiele krótszy będzie 4. etap wokół miejscowości Ange (191km), a na zakończenie liczący już tylko 97,7 km odcinek ze startem i metą w Blois.

Wyścig Tour du Loir et Cher zostanie rozegrany już po raz 53., a zwycięzcą pierwszej edycji w 1960 roku był francuski kolarz Raymond Salle. Na liście triumfatorów znaleźć można wiele znanych nazwisk, a w historii francuskiej etapówki znaczącą rolę odegrali także polscy kolarze.

Na najwyższym stopniu podium stawali Zygmunt Hanusik (1972), Jan Brzeźny (1975), Jan Jankiewicz (1981) i Leszek Stępniewski (1986). W pierwszej trójce wyścig kończyli Ryszard Szurkowski, Zbigniew Krzeszowiec, Mieczysław Nowicki, Andrzej Mierzejewski, Sławomir Krawczyk, Marek Leśniewski, Zbigniew Piątek, Czesław Rajch i Mariusz Wiesiak. Jednym z filarów drużyny, która wspierała w drodze do zwycięstwa Jana Jankiewicza w 1981 roku był obecny dyrektor sportowy Bank BGŻ Team Zbigniew Szczepkowski.

W tym roku w żółto-czarnych strojach na starcie w Blois pojawią się: Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik, Błażej Janiaczyk, Krzysztof Jeżowski, Tomasz Smoleń i Mariusz Witecki.
 


Paweł Cieślik i autor Wielkopolskiego Rowerowania. Tor "Poznań", 7 kwietnia 2012.
Fot. Joanna Zbroszczyk

Paweł Cieślik, obecnie kolarz Bank BGŻ Team - zawodowiec od 2009 roku, jutro, 12 kwietnia, kończy 26 lat. W minioną sobotę pojawił się na torze "Poznań", gdzie przejechał treningowo - razem z najmłodszymi mastersami - dwanaście rund: 49 km. Na kilku okrążeniach mocno pociągnął za sobą peleton i po przejechaniu całego dystansu wyraził radość ze startu we francuskim wyścigu.

– Myślę, że sezon 2012 będzie dla mnie interesujący, z sukcesami. Chciałbym, czego nie ukrywam, startować w 69. Tour de Pologne - w składzie reprezentacji Polski i jechać równie dobrze, jak przed rokiem, w naszym narodowym wyścigu. Także na szóstym etapie, wokół Bukowiny Tatrzańskiej, gdzie przed rokiem na mecie zameldowałem się kilka sekund za zwycięzcą etapu.

Nowozelandczyk Mike Northey wygrał
pierwszy etap wyścigu Loir-et-Cher

Nowozelandczyk Mike Northey wygrał pierwszy etap wyścigu Loir-et-Cher na trasie z Blois do Nouan Le Fuzelier o długości 186 kilometrów.

Zawodnik ekipy Node 4 - Giordana Racing przyjechał solo na metę z czasem 3:58:49 h. Dziewięć sekund za nim linię mety przejechał Rosjanin Andriej Solomennikow z teamu Itera-Katiusza, trzeci był Brytyjczyk Matt Cronshaw z Node 4 - Giordana Racing - w tym samym czasie co drugi zawodnik.

Najlepszym z Polaków, dwunaste miejsce, był Marcin Białobłocki z ekipy Node 4 - Giordana Racing. Jego strata do zwycięzcy - 0:03:10.

W wyścigu startuje Bank BGŻ Team w składzie: Łukasz Bodnar, Paweł Cieślik, Błażej Janiaczyk, Krzysztof Jeżowski, Tomasz Smoleń i Mariusz Witecki.

Polacy zajęli dziś miejsca: 41. Łukasz Bodnar - 0:03:52 straty, 51. Krzysztof Jeżowski, 62. Tomasz Smoleń, 83. Błażej Janiaczyk, 118. Paweł Cieślik i 122. Mariusz Witecki - wszyscy ten sam czas.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL