R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327578 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Mam dziesięć dni odpoczynku

 

Z wizytą u Katarzyny Pawłowskiej, mistrzyni świata w kolarstwie torowym 2012 roku


Katarzyna Pawłowska w tęczowej koszulce mistrzyni świata i ze złotym medalem z Melbourne. Poznań, 12 kwietnia 2012.

Dzisiaj przez dwie godziny miałem okazję rozmawiać z Katarzyną Pawłowską o kolarstwie torowym, o jej złotym medalu, o karierze sportowej, o rowerach, o welodromach świata.

– Jestem już w kraju, odpoczywam - powiedziała dziś o poranku Katarzyna Pawłowska Wielkopolskiemu Rowerowaniu. – Mam na to dziesięć dni, później zaś wracam na rower, do solidnych, jak zawsze, treningów.

We wtorek przed wieczorem Katarzyna Pawłowska - złota medalistka mistrzostw świata na torze, które odbyły się w dalekim Melbourne - wylądowała w Warszawie.

– Lot z Melbourne trwał prawie dobę. Pierwsze międzylądowanie, po dziesięciu godzinach, było w Abu Dhabi, następne w Atenach. Na Okęciu czekali na mnie Bartosz Brzeziński, trener Robert Taciak, kibice, dziennikarze oraz oficjele Polskiego Związku Kolarskiego z prezesem Wacławem Skarulem. Były kwiaty, gratulacje, serdeczne życzenia.

Wczoraj w godzinach popołudniowych Katarzyna Pawłowska zjawiła się w Kórniku, gdzie burmistrz miasta Jerzy Lechnerowski pogratulował znakomitej zawodniczce sukcesu w dalekiej Australii i na pamiątką wręczył wartościowy zegarek. Uroczystość odbywała się w miejscowym ratuszu w obecności trenera Roberta Taciaka oraz koleżanek i kolegów z UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Później przejażdżka na rowerze szosowym - całe 60 kilometrów. W stronę Śremu i przez Błażejewko, na trasie, którą zazwyczaj pokonują kolarze kórnickiego klubu. – Najbliższy weekend poświęcam rodzicom, jadę do Przygodzic - powiedziała Kasia Pawłowska.

– Kiedy wyruszałam w drogę do Australii, ani przez moment nie mogłam sobie wyobrazić, że wrócę z Melbourne ze złotym medalem. A jednak tak się stało. Liczyłam w skrytości ducha na 5-6 miejsce, może na brąz. Zdobyłam złoty medal i tęczową koszulkę mistrzyni świata po zaciętej walce. Tego dnia byłam dobrze usposobiona i w odpowiednim momencie ruszyłam do rozstrzygającego ataku.

– Najbliższe dni poświęcam na odpoczynek - w gronie najbliższych. Na razie nie wiem, gdzie wystartuję w najbliższym czasie. Pragnę spokoju, ciszy, pogodnej refleksji nad swym historycznym sukcesem - to słowa wielkopolskiej mistrzyni kolarstwa, która w sierpniu kończy 23 lata i cała wielka kariera sportowa jest przed nią.

Dziś o godzinie 20.15 Katarzyna Pawłowska była gościem red. Agnieszki Gulczyńskiej (mistrzyni Polski w maratonie MTB amatorów) w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej, zaś od 21 do 22 Radia "Merkury".
 

"Od upadku do złota" - rozmowa z Katarzyną Pawłowską w poniedziałkowym wydaniu
dziennika "Polska - Głos Wielkopolski"

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL