R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955295 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Niezwykły maraton Langa

 

 

Ten maraton na rowerach góskich był niezwykły. I to z kilku powodów.

Po pierwsze, Czesław Lang - przed laty wspaniały szosowiec, dziś najważniejszy animator imprez kolarskich w Polsce, postanowił organizować maratony MTB. Ten niedzielny, 29 kwietnia, w Chodzieży był pierwszy, inauguracyjny. Wystartowało w nim prawie 300 pań i panów w różnym wieku.


Ostatnie sekundy przed startem. Czesław Lang (w niebieskiej koszulce), obok niego Leszek Płonka - prezes Skoda Polska (nr startowy 2).

Po drugie, Czesław Lang - jako główny organizator - również w nim wystartował. Na rowerze górskim, z numerem jeden. Szykował się do tego maratonu, starannie przygotowywał. Ci wszyscy, którzy w niedzielę ruszali na trasę, mieli niepowtarzalną szansę jechać długie kilometry obok wicemistrza olimpijskiego z Moskwy (1980), później kolarza zawodowego.

Po trzecie, każdy kto kocha kolarstwo i jego szczególną odmianę, jaką jest MTB, mógł łokieć w łokieć jechać obok naszych najlepszych zawodników kolarstwa górskiego. Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Magda Sadłecka, Marek Galiński, Dariusz Batek, zawodnicy z Rosji i Ukrainy, otóż wszyscy oni stanęli na starcie, razem z autorem tych słów, razem z Piotrem Witkowskim - wiceburmistrzem Chodzieży, razem ze Zbigniewem Ogrodowiczem - dyrektorem Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji we Wrześni.

Po czwarte, w odróżnieniu od innych organizatorów maratonów MTB, firma LANGTEAM zaprasza do maratonu, do spróbowania swych sił - na najkrótszym dystansie - za darmo. Nie trzeba wnosić opłaty startowej, płaci się 50 złotych za chipa (zwrot pieniędzy po zakończeniu maratonu), i jazda.

Były trzy dystanse do pokonania. Mini, medio, grand fondo. Mówiąc inaczej 30 km, 60 km i 90 km. Najwięcej zawodników, bo aż połowa wybrała dystans średni. Najmniej - najdłuższy. Zwycięzcami zostali: mini - Dariusz Batek (HALLS), medio - Serhij Rysenko (Ukraina), grand fondo - Tomasz Sikora (LKS Iskra Głogoczów).

Szersza relacja na stronie Kalendarz imprez/Cross Country/ Maratony MTB/Niezwykły maraton Langa

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL