R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41392491 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Wstrząsająca spowiedź!

 

Tyler Hamilton i Daniel Coyle stworzyli pasjonującą książkę sportową o wielkich tajemnicach kolarstwa i końcu mitu Lance'a Armstronga

 

"Wyścig tajemnic" - tak brzmi książka autorstwa Tylera Hamiltona i Daniela Coyle'a. Opowiada na 320 stronach o wielkich tajemnicach współczesnego kolarstwa i definitywnie kończy wielki mit Lance'a Armstronga. Opowiada o tym w języku polskim.

Kiedy wczoraj w czwartek, po godzinie 21, zasiadłem do jej lektury (wielkie dzięki dla Pana Oskara Grzesiaka z Wydawnictwa SQN z Krakowa), nie mogłem się oderwać od czytania. Każdy kolejny rodział był tajemnicą i niespodzianką. I każdy kolejny rozdział był ciekawszy od poprzedniego. Kiedy dziś, po 24 godzinach, skończylem czytać spowiedż amerykańskiego kolarza Tylera Hamiltona - zapisaną przez Daniela Coyle'a (autora bestsellerowych książek poświęconych cyklizmowi) postanowiłem tym tekstem dać sygnał polskiej społeczności rowerowej, że za kilka dni, 20 marca, będzie mogła sięgnąć po dzieło, które w fascynujący sposób opowiada, przybliża prawdziwe i zarazem niepokojące spojrzenie na korupcję toczącą cyklizm za elegancką fasadą profesjonalizmu.

Szczerość Tylera Hamiltona, amerykańskiego kolarza, i pisarskie talenty Daniela Coyle'a sprawiły, że świat dostał piękne dzieło. Ta książka zachwyci każdego, kto kocha kolarstwo, zachwyci prawdą opisu. I zasmuci także tym, że ten piękny sport za czasów Lance'a Armstronga, na jego wyżynach, był skażony nieprawdą, dopingiem i manipulacją. Na wszystkich szczeblach - kolarzy, szefów i właścicieli ekip po UCI.

Jeśli świat kolarstwa ma się poruszać do przodu, oczyszczony z EPO i wskażników hematokrytu, wyrównywać szanse wszystkim startującym, to wstrząsająca spowiedż Tylera Hamiltona winna być swego rodzaju Biblią, przestrogą i drogowskazem dla fanów rowerów, że doping prowadzi na manowce, do śmierci cywilnej i faktycznej.

20 marca w polskich księgarniach pojawi się się wspólne dzieło Tylera Hamiltona (znakomitego kolarza) i Daniela Coyle'a (znakomitego człowieka pióra). Ta książka jest spowiedzią kolarza, opisaniem lat 1999-2005, gdy Lance Armstrong siedem razy wygrywał Tour de France, najtrudniejszy wyścig kolarski świata, i gdy doping mu w tym wielce pomagał.

Książka pokazuje świat kolarstwa jako walkę ludzi o niesamowitej ambicji, indywidualnych wyczynów - do bólu i śmierci, interesów właścicieli grup kolarskich i sponsorów, pokazuje także w prawdziwy sposób kolarstwo minionych lat, gdy imperializm jednego Triumfatora z Teksasu zamykał drogę do prawdy szefom UCI, organizatorom Tour de France.

Tyler Hamilton, Amerykanin - kolega Lance'a Armstronga przez kilka lat, pokazał w prawdziwy sposób światowy peleton - swoisty Facebook na rowerach. On jechał, słuchał i notował. Teraz dał prawdziwy obraz społeczności, której był kołem zębatym, by napędzać Lance'a do zwycięstw, zwycięstw, zwycięstw...

Jestem poruszony szczerą spowiedzią Tylera Hamiltona i zachęcam do jej poznania. "Wyścig tajemnic" już od 20 marca w księgarniach w całej Polsce.

                                                                     Piotr Kurek 


Tytuł: Wyścig tajemnic
Autor: Tyler Hamilton i Daniel Coyle
Tytuł oryginału: The Secret Race: Inside the Hidden World of the Tour de France: Doping, Cover-ups, and Winning at All Costs
Tłumaczenie: Konrad Mazur
Data wydania: 20 marca 2013, Wydawnictwo SINE QUA NON Kraków
Cena okładkowa: 39,90
Format: 155x230
Liczba stron: 320


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL