R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497206 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Czesław Lang zaprasza do Nałęczowa

 

W najbliższą sobotę, 19 maja, czwarta edycja AutoSkoda Grand Prix MTB. W roli gospodarza debiutuje Nałęczów, piękne uzdrowisko, położone w województwie lubelskim (powiat puławski), w granicach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Atrakcji turystycznych i wypoczynkowych w okolicy jest aż nadto, ale nie o wypoczynek kolarzom chodzi.

W tegorocznych zawodach MTB, organizowanych przez Czesława Langa, przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. W większości kategorii wiekowych sytuacja może się rozstrzygnąć przed dwutygodniową przerwą, czyli finałem w Białymstoku (2/3 czerwca). W gronie elity Marek Galiński (CCC Polsat), wygrał dwa razy, raz był drugi. U pań podobny wynik zanotowała Maja Włoszczowska (HALLS), ale tylko niewiele mniej punktów ma jej koleżanka z ekipy, Anna Szafraniec, która stawała na każdym stopniu podium. W Nałęczowie na zawodników czeka ciężka i długa runda w formacie olimpijskim.

W najlepszej sytuacji jest junior Piotr Brzózka (CCC Polsat), który wygrywał wszystkie dotychczasowe edycje. Bliski sukcesu jest też starszy z braci Brzózków, Adrian, który przewodzi wśród młodzieżowców. Z maksymalnym dorobkiem do rywalizacji przystąpi również Rosjanin Jarosław Wasilenko w gronie młodzików.


Weronika Rybarczyk z ojcem Krzysztofem Rybarczykiem. W sobotę 12 maja 2007 wygrała zawody w Warszawie, dzień później ukończyła maraton w Murowanej Goślinie.

 

W kategorii juniorka młodsza dużą szansę na końcowy sukces ma Weronika Rybarczyk z Poznania, która wygrała w Warszawie i dwa razy była czwarta (53 punktów w klasyfikacji generalnej). Poznanianka reprezentuje klub z Jarocina (Jaroma UKS Trójka) i jej groźnymi konkurentkami są koleżanki klubowe - Lidia Stefańska (44 punkty) i Karolina Giezek (41 punktów). Te trzy zawodniczki trenuje Szymon Gruchalski. Do walki zapewne włączy się Barbara Stanisławiak (Optex Opoczno), mająca na koncie 51 punktów.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL