R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327503 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Komes Porter Bałtycki zdobywcą
złotego medalu w Monachium

 

Sukces Browaru Fortuna z Miłosławia
na największym konkursie piwnym w Europie


Prezes Browaru Fortuna Krzysztof Panek w Monachium, obok organizatorzy największego konkursu piwnego w Europie. Monachium, 18 września 2013.
Fot. archiwum Browaru Fortuna w Miłosławiu

swiss replica watches

Komes Porter z Browaru Fortuna z Wielkopolski zdobył Złoty Medal na konkursie European Beer Star 2013 w Bawarii - najbardziej prestiżowym i największym konkursie piwnym w Europie i trzecim najważniejszym na świecie.

Komes Porter został uznany na konkursie European Beer Star 2013 za najlepsze piwo w kategorii Porterów Bałtyckich. Jest to potwierdzenie jego wyróżniającego smaku, który jest rezultatem użycia przez Browar Fortuna najwyższej jakości surowców, wykorzystania tradycyjnych metod warzenia piwa i jego wielomiesięcznego leżakowania. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 18 września w Monachium podczas targów piwowarskich Drinktec.

W tegorocznym konkursie European Beer Star o tytuł najlepszych złotych trunków walczyła rekordowa liczba piw, aż 1512 piw, z 40 krajów, z wszystkich kontynentów. Piwa oceniał panel 102 ekspertów składający się z piwowarów, piwnych sommelierów i wyselekcjonowanych piwnych znawców. Sędziowie oceniali cechy sensoryczne piwa jak: kolor, zapach, pianę i smak. Ocena odbywała się na zasadzie ślepych testów, oceniający znali jedynie typ piwa, ale nie jego markę.

– Ta nagroda ma dla nas wyjątkowe znaczenie - tłumaczy Krzysztof Panek, Prezes Zarządu Browaru Fortuna z Miłosławia. – Złoty medal dla naszego Komesa Portera przyznany przez uznanych, światowych piwnych ekspertów jest dowodem na to, że nasza filozofia warzenia specjalności opierająca się na wykorzystaniu surowców najwyższej jakości, stosowaniu rzemieślniczych metod produkcji, takich jak samodzielne prażenie słodu czy otwarta fermentacja jest słuszna. Oczywiście warzenie dobrego portera wymaga nie tylko najwyższej jakości surowców, ale przede wszystkim kunsztu i zaangażowania piwowarów oraz czasu. Nasz porter powstawał przez prawie rok - podkreśla Krzysztof Panek.

Piwni eksperci uznali, że Komes Porter w najwyższym stopniu reprezentuje najlepsze cechy stylu Porter Bałtycki. Styl ten powstał na początku XVII wieku w krajach nadbałtyckich. Komes Porter to ciemne, mocne piwo dolnej fermentacji, o zawartości alkoholu 9% i ekstrakcie wagowym 21%. Jest warzony w tradycyjnych otwartych kadziach, z użyciem składników przygotowywanych w samym browarze, jak palony słód. Długie, wielomiesięczne leżakowanie sprawia, że Komes Porter nabiera charakteru i osiągną pełnie swojej złożonej natury. Komes Porter charakteryzuje się wytrawnym smakiem, aromatem palonego ziarna, połączonym z nutami czekoladowymi i kawowymi.

To już kolejne z rzędu zwycięstwo piw z Browaru Fortuna w prestiżowych konkursach w kraju i zagranicą w tym roku. Podczas tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich piwo Fortuna Miodowe zdobyło złoty medal w kategorii piw miodowych i została uznane za Najlepsze piwo z browaru regionalnego w Polsce.

Browar Fortuna w Miłosławiu

Obecny browar w Miłosławiu został wybudowany w 1889 roku jako ukoronowanie wielowiekowych tradycji piwowarskich w regionie. Browar Fortuna to niewielki browar, położony w Wielkopolsce, w miejscowości Miłosław. Roczne browar warzy tyle piwa ile największe koncerny w jeden dzień.

Browar Fortuna jako jeden z nielicznych browarów w kraju i Europie warzy swoje piwa metoda otwartej fermentacji w otwartych kadziach fermentacyjnych, w sposób jak było dawniej warzone piwo. Piwo po dodaniu drożdży fermentuje w nich tak, jak chciała natura: bez sztucznego przyspieszania, bez poddawania ciśnieniu czy temperaturze. Dzięki temu drożdże są tu szczęśliwsze, nie stresują się, mają idealne warunki do rozwoju i w efekcie dają niepowtarzalny, świeży smak i bogaty aromat. Piwa z Browaru Fortuna warzy się z naturalnych składników, przy czym niektóre z nich przygotowuje się na miejscu np. palony słód.

W skład portfolio browaru Fortuna wchodzą takie marki jak: Fortuna Czarne, Fortuna Wiśniowe, Fortuna Miodowe, Miłosław Pilzner, Miłosław Pszeniczne, Miłosław Koźlak, Miłosław Niefiltrowane, Miłosław Marcowe oraz Komes Porter, Komes Podwójny i Potrójny.

Browar Fortuna dla rowerzystów i kolarstwa

Rok temu Browar Fortuna w Miłosławiu stał się sponsorem cyklu zawodów kolarzy górskich w Wielkopolsce - Fortuna Thule Cup 2012. Firma kierowana przez Pana Prezesa Krzysztofa Panka organizuje także rajdy rowerowe oraz dwa lata z rzędu była głównym sponsorem noworocznych spotkań rowerzystów w Poznaniu (1 stycznia 2012 i 2013). Także 1 stycznia 2014 firma z Miłosławia dołoży się znacząco do organizacji noworocznego spotkania fanów rowerów nad poznańskim jeziorem Rusałka.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL