R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189878 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Od listopada już trenuję

 

Maciej Paterski mówi
Wielkopolskiemu Rowerowaniu

– Od początku listopada trenuję i przygotowuję się już do sezonu 2014 - mówi Maciej Paterski Wielkopolskiemu Rowerowaniu.

– Tak na dobrą sprawę wróciłem do domu, do Jarocina - po czterech latach bycia zawodnikiem grup Liquigas-Cannondale, Cannodale - po tegorocznych Mistrzostwach Świata w kolarstwie szosowym we Florencji. Wypadłem tam dobrze, zająłem 19. miejsce, byłem najlepszy z dziewięciu reprezentantów Polski.

– Koniec września i cały październik był dla mnie czasem odpoczynku. 19 września mój syn Marcel skończył dwa lata. Teraz jestem bliżej rodziny i codziennie moja pociecha mnie niesamowicie zaskakuje. I cieszy się, że jestem z nim, obok niego. Nie ukrywam radości, że przez dwa najbliższe sezony będę bliżej żony Asi, syna i także rodziców.

– Kontrakt z CCC Polsat Polkowice podpisany. Wracam na polskie drogi, na których od 1 listopada mocno trenuję. Raz siadam na rower szosowy, innym razem jeżdżę gdzieś w terenie. Taki trening trwa od 2 do 3 godzin. Uczęszczam także na siłownię, gdzie buduję wytrzymałość ogólną - pleców, mięśni i rąk. Taki plan ćwiczeń mam do końca tego miesiąca.

– 1 grudnia wybieram się do Włoch - na trzy tygodnie, do miejscowości Vazzola koło Treviso, gdzie mieszkałem podczas pobytu w Italii. Zaproponowałem wyjazd kolegom z CCC Polsat Polkowice Bartłomiejowi Matysiakowi i Mateuszowi Taciakowi, którzy - podobnie, jak ja - wywodzą się z Wielkopolski. Bartek jest z Kalisza, Mateusz z Kórnika. Przez trzy tygodnie sporo pojeździmy, by wrócić do rodzin na Boże Narodzenie. A od nowego roku i oni, i ja, i cały skład CCC Polsat Polkowice podda się regułom treningowym dyrektora sportowego grupy Piotra Wadeckiego.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL