R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625839 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cios w polskie kolarstwo

 

Bank BGŻ wycofuje się ze sponsorowania sportu


Ryszard Szurkowski, Czesław Lang i Paweł Ziemba. Tour de Pologne Amatorów, Bukowina Tatrzańska, 2 sierpnia 2013. Bank BGŻ od czterech lat zaangażowany był w organizację Tour de Pologne Amatorów.

Ta wiadomość zmartwiła chyba wszystkie osoby związane z polskim kolarstwem. Bank BGŻ ogłosił w piątek, że wraz z końcem roku wycofa się ze sponsorowania sportu. Dotyczy to zarówno grupy kolarskiej BGŻ Team, patronatu nad kalendarzem wyścigów BGŻ ProLiga, jak również Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów.

W oświadczeniu rzecznik banku wyjaśnił, że decyzja ta wiąże się z optymalizacją działań w 2014 roku. - To była bardzo trudna decyzja. Mamy za sobą osiem lat zaangażowania w kolarstwo i wiele sukcesów naszych zawodników - powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu w Banku BGŻ.

Informacja spotkała się już z reakcją zespołu, którego dyrektorem sportowym jest Zbigniew Szczepkowski.


Paweł Cieślik trzeci raz z rzędu jechał w Tour de Pologne w barwach reprezentacji Polski. Kolarz z Tarnowa Podgórnego był czołowym zawodnikiem ekipy Bank BGŻ Team. Razem z nim stanęli do pamiątkowego zdjęcia: Piotr Kurek, Zbigniew Piątek, Krzysztof Kozanecki i Piotr Kustoń. Zakopane, 1 sierpnia 2013.

"Bank BGŻ ogłosił, że w sezonie 2014 wycofuje się z finansowania kolarstwa. W związku z tym przestaje istnieć nasza zawodowa grupa Bank BGŻ Team, która na polskich szosach ścigała się trzy lata. Szefostwo ekipy nie poddaje się jednak i obecnie trwają intensywne poszukiwania nowego sponsora. Trzymajcie kciuki!!!" - czytamy na profilu grupy.

Designer Watches

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL