Jan Dymecki z Czaplinka pozytywnie zaskoczony
Jan Dymecki - mistrz Wielkopolski w maratonie MTB. Wyrzysk, 2 czerwca 2013. Od lewej Łukasz Bielawski, Grzegorz Napierała - 2. miejsce, Jan Dymecki - 1. miejsce, Adam Bernaciak - 3. miejsce, burmistrz Wyrzyska Maria Bratkowska i Wojciech Gogolewski.
Jan Dymecki z Czaplinka jest znaną postacią w polskiej społeczności kolarskiej. Ma 65 lat, hart ducha na medal i wiele sukcesów. Świadczą o tym medale, koszulki i tytuły mistrzowskie.
W minioną niedzielę w Czaplinku podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdobyta przez Jana Dymeckiego koszulka mistrza Wielkopolski w maratonie MTB 2013 została wylicytowana za 3000,00 złotych.
– Wygrywam wyścigi XC, maratony MTB - mówi sympatyczny mieszkaniec Czaplinka. – Od lat aktywnie uczestniczę w styczniowych imprezach WOŚP, ale tegoroczna edycja przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Licytacja zaczęła się od 50 złotych, by dojść do 500 złotych. I nagle głos z sali, impreza odbywała się w miejscowej hali i była organizowana przez gminę Czaplinek, zabrzmiał dla mnie niesamowicie: 3000,00 złotych - mówi Jan Dymecki.
– Koszulkę zdobyłem w 2013 roku w Wyrzysku podczas Mistrzostw Wielkopolski w maratonie MTB. Wysiłek był bardzo duży, ale jako społeczny ambasador Czaplinka (Jan Dymecki widnieje na bilboardach stojących na drogach wiodących do jego miasta) postanowiłem w tym roku właśnie trofeum z czerwca ubiegłego roku wystawić na licytację. Koszulka trafiła w dobre ręce Andre Gerstnera (człowieka biznesu - jego partnerem jest Zbigniew Drzymała), który kiedyś był kolarzem.
Jan Dymecki, jakby tego było mało, wystawił jeszcze na licytację koszulkę kolarską poznańskiego Corratec Teamu i medal, za co łącznie otrzymał 275 złotych. W sumie dzięki dzielnemu kolarzowi z Czaplinka tegoroczna pula WOŚP powiększyła się o 3275 złotych.
Pan Jan przejechał na rowerze w tym roku już 880 kilometrów. Z radością gra w hokeja na lodzie, razem z burmistrzem Czaplinka Adamem Kośmiderem, i cieszy go dar, jaki w tym roku otrzymał od Piotra Pawlaka, szefa Corratec Teamu, czyli nową ramę i nowy widelec. – Będę na niej śmigał jeszcze szybciej, choć w tym roku przybywa mi rywali w mej grupie wiekowej - podkreśla znany w kolarskiej Polsce pasjonat rowerów i cyklizmu.
omega replica watches omega replica www.omegareplica.me
Tysiąc złotych za numer startowy
W Murowanej Goślinie podczas 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także nie zabrakło akcentów kolarskich. Licytowano numer startowy, jeden, tegorocznego cyklu maratonów MTB w Wielkopolsce. Organizuje je od czterech lat Wojciech Gogolewski, główny animator kolarstwa górskiego w naszym regionie.
Jacek Bożkiewicz z Głębocka będzie w sezonie 2014 startował w wielkopolskich maratonach MTB z numerem jeden. Na zdjęciu z rodziną: żoną Patrycją i córkami: Natalią i Dominiką.
Archiwum Jacka Bożkiewicza
W roku 2014 maratonów MTB w wielkopolskim cyklu odbędzie się aż dziesięć. Pierwszy - trzynastego kwietnia w Dolsku, ostatni - 5 października w Łopuchowie. Pasjonaci MTB ścigać się będą także w Połczynie-Zdroju, Krzywej Wsi koło Złotowa, Wyrzysku, Barlinku, Murowanej Goślinie, Suchym Lesie, Wałczu i Kole.
Z numerem startowym jeden wystartuje w sezonie 2014 Jacek Bożkiewicz z Głębocka. – W tym roku kończę 39 lat, zadebiutowałem w maratonie MTB w Łopuchowie w 2012 roku. Tak się jakoś stało, że był to wrzesień, ostatnia impreza w cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach rowerowych MTB, a ja otrzymałem numer startowy 1. Była to moja pierwsza jazda - mówi mieszkaniec gminy Murowana Goślina, przedsiębiorca - prowadzący zakład produkcji uchwytów do telewizorów o nazwie LOBO Technik.
– W roku ubiegłym ukończyłem trzy maratony MTB: w Murowanej Goślinie, w Dolsku i w Łopuchowie. Szczególnie ten ostatni dobrze wspominam, gdyż jego trasa wiedzie prawie pod moim domem. Miło jest jechać, pedałować, gdy żona Patrycja i córki - 9-letnia Dominika i 7-letnia Natalia kibicują razem z innymi mieszkańcami Głębocka.
– Wygrałem niedzielną licytację, dałem za numer startowy 1 jeden tysiąc złotych. Dzięki rowerowi nabrałem w ostatnim czasie kondycji, schudłem 12 kilogramów. Korzystam z rad znanego poznańskiego instruktora FTI Artura Kozala, w marcu będę trenował w hiszpańskim Lloret de Mar. Rower stał się moją pasją. Mam dwa "górale": starszy - 26-calowy, nowszy nabytek - 29-calowy Focus. Nie mogę się już doczekać początku sezonu maratonów MTB w Wielkopolsce. Jestem posiadaczem wylicytowanego numeru jeden i myślę, że Jacek Bożkiewicz stanie się znany także z tras maratonów, nie tylko z działalności gospodarczej - mówi człowiek biznesu, który pochodzi z Sulęcina, a który na dobre zadomowił się w gospodarnej gminie, jaką jest Murowana Goślina.
Wykręcili ponad tysiąc złotych!
Red Fitness, znany klub amatorskiej aktywności fizycznej w Poznaniu przy ulicy Strzeszyńskiej 61 A, także wsparł tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Członkowie Red Fitness oraz instruktorzy FTI Cycling uczestniczyli w trzygodzinnej wycieczce rowerowej wokół Poznania, brali udział w sesji na trenażerach oraz szlachetnie pedałowali na rowerach stacjonarnych. Biletem wstępu do tej zabawy było minimalne sercowe - 15 złotych. W niedzielę zebrano dokładnie 1012,38 złotych.
Stanisław Michalski, Robert Machura, Michał Fogt, Maciej Małecki, Anna Wachowiak, Radosław Kozal, Artur Kozal, Jędrzej Wachowiak, Anna Machura, Marta Kwidzińska i Krystian Kwidziński - to ci, którzy najbardziej zaangażowali się w niedzielną, jakże szlachetną akcję WOŚP.
|