R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688235 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Deutschland Tour 2009
odwołany przez doping

 

Kolarski wyścig Deutschland Tour 2009 nie odbędzie się - poinformowała w czwartek we wspólnym komunikacie niemiecka federacja kolarska (BRD) i organizatorzy największej w tym kraju imprezy w tej dyscyplinie sportu. Powodem anulowania wyścigu są liczne afery dopingowe.

Deutschland Tour planowany był w terminie 29 sierpnia - 6 września na trasie ponad 1400 km prowadzącej z alpejskiego Kutzbuehel do Bremy.

"Bardzo żałujemy, że musieliśmy podjąć taką decyzję" - powiedział organizator imprezy Kai Rapp wyjaśniając, że ostatnie wydarzenia w kolarstwie nie pozwalają na zrealizowanie komercyjnych celów wyścigu i tym samym zapewnienie jego finansowania.

Również w czwartek dwie wielkie sieci niemieckiej telewizji publicznej ARD i ZDF poinformowały, że rezygnują z przeprowadzenia bezpośrednich relacji z Tour de France 2009 w związku z ostatnimi aferami dopingowymi, w tym dotyczącymi zawodników niemieckiej grupy Gerolsteiner. Niemieccy kibice będą mogli oglądać Wielką Pętlę jedynie w Eurosporcie.

Przeprowadzone ostatnio badania antydopingowe wykazały, że w tegorocznym Tour de France siedmiu zawodników korzystało z niedozwolonych środków. Jeden z nich, Austriak Bernhard Kohl z zespołu Gerolsteiner, przyznał się do stosowania tzw. erytropoetyny nowej (trzeciej) generacji (CERA). Tą samą substancję wykryto w organizmie jeżdżącego w tej samej grupie Niemca Stefana Schumachera, który jednak konsekwentnie zaprzecza, że stosował doping.

Przyszłoroczny wyścig dookoła Niemiec przeniesiony został na termin wrześniowy na wyraźną prośbę organizatorów. Spowodowane tym przesunięcia w kalendarzu spowodowały między innymi zmianę terminu Tour de Pologne, który w przyszłym roku odbędzie się w pierwszej dekadzie sierpnia.

TEKST NAPISANY: 16 października 2008

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL