R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40468779 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Rodzinnie do Strzeszynka
w pięknym listopadowym słońcu

 

Kiełbaski smakowaly wyśmienicie

W niedzielę (9 listopada) odb się IV Rowerowy Rajd Rodzinny. Jego uczestnicy mieli do pokonania kilkanaście kilometrów - z Poznania do Strzeszynka. Organizatorzy nie przewidzieli jednego: słońce świeciło letnim rytmem i jesienna pogoda aż zachęcała ochotnie do rekreacyjnego rowerowania.

Na zbiórkę, teren ośrodka TKKF przy ulicy Winogrady 11, zjawiło się dokładnie czterdzieści osób. W różnym wieku, na różnych rowerach i o rozmaitym poziomie jazdy na bicyklu. Wyróżniali się Grzegorz Napierała i Ryszard Bruździński - uczestnicy maratonów MTB organizowanych przez Czesława Langa.


Pamiątkowe zdjęcie przed startem do rodzinnego rajdu rowerowego.

Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca - jeden z organizatorów imprezy, w sobotę w Istebnej uczestniczył w sympatycznym spotkaniu ludzi światka maratonów na rowerach górskich. Gospodarzem był Grzegorz Golonko, w roli gości wystąpiła wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim z Pekinu Maja Włoszczowska i jej trener Andrzej Piątek, był także obecny Marek Galiński - najlepszy polski kolarz MTB.


Z rowerowym kasku na koniku.

Miłośnicy przyrody i pedałowania na rowerach ruszyli z Winograd, by wzdłuż Bogdanki, przez Golęcin, tereny nad Rusałką dotrzeć do Strzeszynka. Po drodze, przy ulicy Biskupińskiej, najmłodsi uczestnicy rajdu mogli zapewne po raz pierwszy w życiu siąść na koniki i w towarzystwie mam lub ojców przeżyć spotkanie z tak sympatycznym zwierzęciem.


Strzeszynek zachwyca swą urodą o każdej porze roku.

W niedzielę Wojciech Gogolewski po raz kolejny potwierdził, że lubi i umie, wraz z innymi, organizować udane imprezy rowerowe.


Mistrzowski skok na rowerze nad poprzeczką.

Na mecie rajdu odbyły się konkursy sprawnościowe. Prowadził je Wojciech Gogolewski, w roli bohaterów i zwycięzców wystąpili: Ryszard Bruździński, Piotr Sołtysiak i Jan Sołtysiak. Ta trójka najlepiej potrafiła wykonywać ewolucje na rowerze, rzucać oponami do celu, także miotać obręczami.


Kiełbaski smakowały wyśmienicie.

Każdy uczestnik rajdu miał zapewnione ubezpieczenie, otrzymał okolicznościowy medal oraz poczęstunek (pieczenie kiełbasek w ogniu).

Rajdowiczów odwiedzili: redaktor Ewa Nowaczyk z miesięcznika "Rowertour" (oczywiście na tandemie), jak również mistrz Wielkopolski w kolarstwie górskim 2008 Krzysztof Chłopkowiak i Wiesław Siedziński - fan MTB i czterokrotny uczestnik kultowego maratonu na rowerach górskich we Włoszech nad jeziorem Garda.


Najliczniejsza rodzina niedzielnego rajdu do Strzeszynka.

Organizatorami rajdu byli: Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu, ognisko TKKF „Pałuki” z Wągrowca oraz Wydział Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania.

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL