R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40500940 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Dariusz Batek wygrał wyścig
Chrząstawa Felt Cup

 

Dariusz Batek reprezentujący zespół MTB Silesia Rybnik zwyciężył w rozegranym w sobotę kolarskim maratonie Chrząstawa Felt Cup. Drugie miejsce zajął Wojciech Halejak z grupy DHL-Author a trzeci był Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice). Będący jednym z organizatorów zawodów Maciej Bodnar, reprezentujący włoską grupę Liquigas, zajął czwarte miejsce.

Wśród niemal 120 zawodników, którzy stanęli na starcie kolarskiego wyścigu Chrząstawa Felt Cup znaleźli się niemal wszyscy czołowi kolarze szosowi krajowego peletonu. Do rywalizacji obok licznej grupy zawodników nie posiadających zawodowej licencji prawie w komplecie stanęła grupa CCC Polsat Polkowice z mistrzem Polski Krzysztofem Jeżowskim, także kolarze polskich grup zawodowych: Mariusz Witecki, Jacek Morajko i Błażej Janiaczyk (Mróz Action Uniqa), Marek Rutkiewicz, Dariusz Baranowski, Wojciech Halejak, Artur Detko i Dariusz Rudnicki (DHL-AUthor) oraz zawodnicy Legii i Chrobrego Felt Głogów. Zgodnie z zapowiedzią, na starcie nie zabrakło ścigających się za granicą młodzieżowego wicemistrza Europy Jarosława Marycza oraz kolarzy ekip Pro Tour Marcina Sapy (Lampre) i Macieja Bodnara (Liquigas).

Na liczącej 25 kilometrów trasie od początku wyścigu rozpoczęły się pojedyncze ataki, w wyniku których utworzyła się kilkunastoosobowa czołówka. Obok kolarzy szosowych znaleźli się w niej mający doświadczenie w wyścigach MTB Dariusz Batek (MTB Silesia Rybnik) oraz Wojciech Halejak (DHL-Author). Jak się okazało, to właśnie umiejętności jazdy w terenie okazały się kluczowe, bowiem o wyniku rywalizacji zadecydował krótki błotnisty odcinek. Jako pierwszy linię mety samotnie przekroczył Dariusz Batek. O kolejne miejsca na podium po finiszu z 3-osobowej czołówki walczyła trójka Wojciech Halejak, Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) i Maciej Bodnar, którzy właśnie w takiej kolejności minęli linię mety. Tak więc czwarte - najmniej lubiane przez sportowców miejsce przypadło młodszemu z braci Bodnarów. Po zakończeniu wyścigu wśród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody, wśród których były trzy rowery marki Felt ufundowane przez sponsora i zarazem uczestnika wyścigu Henryka Charuckiego (zwycięzcy Tour de Pologne z 1979 roku).

- Zaatakowałem zaraz po ostrym starcie, ale niestety zostałem dogoniony, później czekałem na dalszy rozwój sytuacji - powiedział po wyścigu zwycięzca Dariusz Batek. – Wiedziałem, że na trasie jest krótki odcinek z dużym błotem i tam upatrywałem swoją szansę. Na płaskich odcinkach ciężko byłoby pokonać kolarzy szosowych, których stawiła się tutaj cała polska czołówka. Myślę, że taki wyścig jest świetnym pomysłem, ponieważ amatorzy mają szansę pościgać się z zawodowcami, którzy niekoniecznie traktują ten wyścig jako swoją imprezę docelową – dodał.

- O końcowym wyniku zdecydowało błoto, tam właśnie poległem (śmiech) – ocenił po wyścigu trzeci na mecie Adrian Honkisz. – W tym miejscu odjechał Darek Batek a naszej trójce pozostała walka o drugie miejsce. Był to bardzo fajny wyścig, trochę zabawy na koniec sezonu. Myślę, że wynik jest niezły, zwłaszcza że startuję w takim wyścigu raz w roku i brakuje mi techniki – dodał kolarz grupy CCC Polsat Polkowice.


Chrząstawa Felt Cup - wyniki

1. Dariusz Batek (MTB Silesia Rybnik)
2. Wojciech Halejak (DHL Author)
3. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice)
4. Maciej Bodnar (Liquigas)
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL