R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41207467 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Początek został uczyniony

 

W sobotę 17 października odbyły się I Amatorskie Otwarte
Mistrzostwa Wiórka w Kolarstwie Górskim

W sobotę 17 października odbyły się I Amatorskie Otwarte Mistrzostwa Wiórka w Kolarstwie Górskim. Impreza odbyła się w tej podpoznańskiej wsi, droga z Grodu Przemysła do Rogalinka, przy ulicy Podleśnej - na terenie leśnictwa Sasinowo. Wzięło w niej udział 29 zawodniczek i zawodników. Najlepszych zawodników honorowali - burmistrz Mosiny Zofia Springer oraz sołtysi wsi Czapury i Wiórek - Waldemar Waligórski i Marian Osuch.

W zawodach uczestniczyły osoby uprawiające amatorsko kolarstwo górskie i turystykę rowerową niezależnie od miejsca zamieszkania. Startujący w sobotę zostali podzieleni według wieku na dziesięć kategorii.


Najmłodszym uczestnikiem rowerowych zmagań w Wiórku był 5-letni Antoni Błaszczyk. Burmistrz Mosiny Zofia Springer i dyrektor Szkoły Podstawowej w Czapurach Arkadiusz Jurek.

Co tu dużo mówić, nie zważając na deszcz i zimno, do Wiórka, kilkanaście kilometrów od Poznania, przyjechali amatorzy pedałowania z Kamionek, Głuszyny Leśnej, Poznania, Puszczykowa, Czerwonaka i Kalisza. Wystartowali także pasjonaci MTB z Czapur i Wiórka.


Krzysztof Nakręt z Czerwonaka wygrał wyścig elity.

Organizatorami zawodów byli: „WIESTIN” (Wiejskie Stowarzyszenie Integracyjne), Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Czapurach oraz Nadleśnictwo Babki.

Najmłodszym uczestnikiem rowerowych zmagań był 5-letni Antoni Błaszczyk z Wiórka, najstarszym 56-letni Sylwin Pakosz z Czapur.


Na Taris Puszczykowo zawsze można liczyć.

Zmagania kolarzy obserwowali: burmistrz Mosiny Zofia Springer, sołtysi wsi Czapury i Wiórek - Waldemar Waligórski i Marian Osuch, dyrektor Szkoły Podstawowej w Czapurach Arkadiusz Jurek oraz prezes firmy Wielspin Jacek Wichłacz.

Dzieci do lat 7
1. Antoni Błaszczyk, Wiórek
2. Nina Fijałkowska, Kamionki

Dzieci 8-10 lat
1. Filip Maliński, Czapury
2. Dawid Grochulski, Głuszyna Leśna
3. Wojciech Pabisiak, Wiórek

Żacy (11-12 lat)
1. Dawid Odrobiński, Czapury
2. Mateusz Sowa, Czapury
3. Mateusz Piechaczyk, Czapury

Młodzicy (13-14 lat)
1. Michał Przybylak, Poznań
2. Łukasz Kostrzyński, Poznań

Kobiety masters
1. Bogumiła Krzyżanek, Puszczykowo
2. Kinga Zozulińska, Poznań
3. Elżbieta Przybylska, Wiórek

Juniorzy młodsi (15-16 lat)
1. Bruno Rosiński, Poznań
2. Tomasz Szpikowski, Czapury
3. Dawid Brzeziński, Czapury

Mastersi MI
1. Adam Kaczmarek, Poznań

Mastersi MII
1. Jan Zozuliński, Poznań
2. Tomasz Duda, Poznań
3. Mariusz Krzyżanek, Puszczykowo

Mastersi MIII
1. Sylwin Pakosz - Czapury

Elita
1. Krzysztof Naskręt, Czerwonak
2. Mateusz Staszak, Kalisz


Krzysztof Borne w rozmowie z Mateuszem Staszakiem z Kalisza.

Krótki komentarz

Krzyszto Borne - wiceprezes Wiejskiego Stowarzyszenia Integracyjnego, którego znam od lat - podjął się organizacji imprezy kolarskiej u schyłku jesieni w podpoznańskiej wsi. Byłem w sobotę 17 października w Wiórku, przyglądałem się wyścigom amatorów kolarstwa oraz podziwiałem organizację zawodów.

Panie tworzące Radę Rodziców w Szkole Podstawowej w Czapurach przygotowały smaczne ciasto, nie zabrakło grochówki z kiełbasą. Można się było dobrze posilić podczas kilku godzin sportowej rywalizacji.

Jedzenie z sercem, nagrody, puchary, statuetki - wszystko to zostało perfekcyjnie przygotowane przez ludzi z Czapur i Wiórka. Podczas uroczystości honorowania najlepszych zawodników burmistrz Mosiny Zofia Springer wyraziła zadowolenie, że taka impreza odbywa się na terenie gminy Mosina.

No cóż, początek został uczyniony. Za rok, nie wiadomo jeszcze czy wiosną czy też jesienią, odbędzie się w Wiórku druga edycja sympatycznej imprezy. O jej przebiegu i charakterze zadecydowali  w sobotę 17 października startujący, w równym stopniu o jej powodzeniu przesądzili także społecznicy z Krzysztofem Borne na czele. 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL