R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40501104 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Bracia Szczepaniakowie zdyskwalifikowani

 

Paweł - 8 lat, Kacper - 4 lata

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego ukarała dziś, 30 marca 2010 roku,  dyskwalifikacją na osiem oraz cztery lata braci Pawła i Kacpra Szczepaniaków. W ich organizmach wykryto zabronioną odmianę erytropoetyny 30 stycznia podczas przełajowych mistrzostw świata.

W czeskim Taborze Paweł zdobył złoty medal, a Kacper srebrny. Obaj zawodnicy zrezygnowali z badania próbki B, obaj też stracili trofea mistrzostw świata.

W przypadku starszego z braci - Pawła, który był już ukarany rocznym zakazem startów za doping (testosteron) po mistrzostwach Polski w Słubicach w 2006 roku, w grę wchodziła nawet dożywotnia dyskwalifikacja. Z kolei Kacper Szczepaniak miał już wcześniej ostrzeżenie i dyskwalifikację z mistrzostw kraju w Kozienicach w 2007 roku za stosowanie preparatu pobudzającego o nazwie niketamid.

Biorąc pod uwagę przyznanie się zawodników do winy, Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Kolarskiego zastosowała minimalny wymiar kary zgodnie z przepisami antydopingowymi Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Szczepaniakom przysługuje prawo odwołania się od decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL