R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 35424060 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2020-10-17
Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski i Andrzej
Kaczmarek przypomnieli Wyścigi Pokoju

 

Niezwykle udany kolarski wieczór w "Dąbrówce"


Zenon Czechowski (od lewej), Ryszard Szurkowski i Andrzej Kaczmarek podczas piątkowego spotkania w "Dąbrówce".

W piątek, 26 października, w Piątkowskim Centrum Kultury "Dąbrówka" w Poznaniu odbył się kolarski wieczór wspomnień, podczas którego znakomici przed laty szosowcy - Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski i Andrzej Kaczmarek - opowiedzieli o swych startach w Wyścigu Pokoju. Było to niezwykle udane spotkanie, podczas którego byli reprezentanci Polski wspominali swe sukcesy, triumfy i nagrody. Raz za razem, w reakcji na ich słowa, można było usłyszeć oklaski i brawa.

Był rok 1970, gdy na trasie Praga-Warszawa-Berlin ścigali się właśnie w barwach reprezentacji Polski Ryszard Szurkowski, Zenon Czechowski i Andrzej Kaczmarek. Starsi mieszkańcy Poznania doskonale pamiętają, gdy 42 lata temu na Stadionie im. 22 Lipca najszybciej finiszowali: Zenon Czechowski, Ryszard Szurkowski i Zygmunt Hanusik. W takiej właśnie kolejności.


Znani poznańscy fani cyklizmu byli piątek w "Dąbrówce": pierwszy z lewej Artur Spławski, biznesmen Krzysztof Kozanecki (drugi z lewej), drugi z prawej prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów Romuald Szaj, z prawej menadżer firmy Shimano Clemens Ujejski.

x Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów. Mistrz świata z 1973 roku, startował sześć razy w Wyścigu Pokoju - wygrał go 4 razy. Siedemset razy stał na podium, w tym 350 razy jako zwycięzca. Ścigał się dwadzieścia lat.

x Zenon Czechowski, poznaniak, pięć razy startował w Wyścigu Pokoju i był kapitanem polskiej drużyny na majową imprezę. Reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku.

x Andrzej Kaczmarek, poznaniak, trzy razy startował w Wyścigu Pokoju. Reprezentował Polskę na wyścigach szosowych na całym świecie.


Pamiątkowe foto: Andrzej Kaczmarek (od lewej), Ryszard Szurkowski, Krzysztof Rex, Piotr Kurek, Marek Kluj i Zenon Czechowski. Poznań, 26 października 2012.
Fot. Wojciech Wiktor

Relacja ze spotkania w "Dąbrowce" w niedzielę
na stronie Wielkopolskie Rowerowanie 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL