R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873717 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zdzisław Obiegała

 

Bicykl zaprasza w letni czas
Zdzisław Obiegała zawsze służy radą i pomocą


Zdzisław Obiegała pomaga kolarzom i rowerzystom prawie od 25 lat.

Zdzisław Obiegała jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ludzi kolarstwa i rowerów w Poznaniu. W młodości był kolarzem, od ponad dwudziestu lat prowadzi salon rowerowy "Bicykl" na osiedlu Jana III Sobieskiego. Ma wiernych klientów, którym zawsze służy radą i pomocą. Także teraz - w letni czas lipca 2013 roku.

Jako młody człowiek, miał wówczas 14 lat, zapisał się do sekcji kolarskiej Klubu Sportowego Stomil Poznań. Ścigał się na szosie do roku 1980. Startował w Polsce, w Europie, także na innych kontynentach - w Stanach Zjednoczonych.

Prawie rówieśnik Czesława Langa (młodszy o rok od wicemistrza olimpijskiego z Moskwy), urodzony 2 kwietnia 1956 roku, trzy razy uczestniczył w Tour de Pologne. W swym ostatnim starcie, był rok 1979, zajął ósme miejsce w klasyfikacji generalnej, zaś reprezentacja chemików, której barwy reprezentował, wygrała drużynowo.

– Gdyby nie pech na przedostatnim etapie, przębita dętka, mógłbym zająć drugie miejsce, za Henrykiem Charuckim - triumfatorem Tour de Pologne 1979. – Wyścig kończył się wówczas w Lesznie i myślałem, że 70 kilometrów od Poznania, od rodzinnego domu, będę stał na podium obok Henryka Charuckiego i Janusza Kowalskiego (zajął drugie miejsce). Pech pod Walimiem te moje nadzieje przekreślił.

– Od 1989 prowadzę salon rowerowy "Bicykl" na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Mam stałych klientów, którym zawsze służę radą i pomocą - mówi były szosowiec. – Pomagam kolarzom z peletonu, jak i tym, dla których rower jest zagadką i tajemnicą - śmieje się Zdzisław Obiegała, który od 15 lat prezesuje Towarzystwu Krzewienia Turystyki Rowerowej "Bicykl".

– Organizuję rajdy rodzinne. Niedawno odbył się taki piętnasty - do Biedruska. I kiedy mam urlop - wypoczywam na rowerze z przyjaciółmi. A to w Transylwanii, a to w Alpach i Dolomitach, a to w Czechach i na Słowacji, czy wreszcie w Maroku (góry Atlas). Marzy mi się wyprawa do Kazachstanu - mówi Pan Zdzisław, który także przez pięć lat (1981-1986) był trenerem kolarstwa w Klubie Sportowym Lech Poznań.

Salon rowerowy Bicykl w Poznaniu (pawilon przy bloku 26, wprost przy pętli PST) służy rowerzystom od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18, w sobotę od 10 do 14. Panu Zdzisławowii wielce pomaga syn - Tycjan Obiegała, absolwent Politechniki Poznańskiej. Wspólnie, jako jedyni w Poznaniu, zakładają wspomaganie elektryczne Elbike do każdego typu rowerów.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL