R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 35439885 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2020-10-23
Alfabet maratonu MTB w Łopuchowie

 

Tomasz Łęcki, Bartosz Radecki, Artur Spławski...  


Artur Spławski (1945) kończy zwycięsko jazdę na dystansie Mini w M-5. Przed tygodniem wygrał w Wolsztynie w tej kategorii wiekowej (też Mini), w Trydencie stał ponad dwa tygodnie temu na podium Mistrzostw Świata mastersów (reprezentacja Polski w drużynowym wyścigu sztafet).

A – Agrochest. Team MTB widoczny w całym cyklu Grand Prix Wielkopolski w maratonach MTB 2013. Dziś w Łopuchowie startowali z tej ekipy i stali na podium: Barbara Matczak z Gdańska, Marcin Hermanowski z Częstochowy, Dagmara Helman z Częstochowy, Kazimierz Szczepaniak ze Zwierzyna.

B – Bednarek Arkadiusz. Pracuje w Urzędzie Gminy i Miasta Murowana Goślina. Od 2006 roku zaangażowany jest w organizację maratonów MTB, które w jego mieście i na terenie Puszczy Zielonka przeprowadza Grzegorz Golonko. Od pewnego czasu Pan Arek startuje w maratonach MTB. Dziś na swym srebrzystym "Treku" poprawił swój rekord życiowy w Łopuchowie sprzed roku o ponad 20 minut.

C – Cibart Piotr. Mieszkaniec Szczecina, rocznik 1971, zajął drugie miejsce w M-4 na dystansie Mega. W klasyfikacji open był ósmy. Szczecinian regularnie pojawia się na wielkopolskich maratonach MTB, podobnie jak Anna Krzyżelewska-Suś z Bydgoszczy, jak Marcin Hermanowski z Częstochowy, jak wiele innych pań i mężczyzn z Gdańska, Radziejowa, Torunia.

D – Dymecki Jan. Zanim się dziś pojawił w Łopuchowie, kilka dni temu czytelnikom "Głosu Koszalińskiego" radził, jak mają jeździć na rowerze jesienią i zimą. Z wielu wskazówek Pana Jana z Czaplinka - dwie może każdy wziąć pod uwagę: czerpać radość jazdy w każdej porze roku i nie stronić od miodu. Pan Jan podczas sezonu/dwanaście miesięcy wzmacnia się ponad 10 kilogramami pszczelego daru.

E – Ergang Lech. Poznaniak - rocznik 1961. Zawodnik o bogatej karierze szosowca, próbuje sił w maratonach MTB. Dziś na dystansie Mini w kategorii M-5 był czwarty, o krok od podium, za Arturem Spławskim, Wiesławem Fidurskim i Janem Myszkowskim. Piąty w M-5 był Piotr Dobraszak - przed laty reprezentant Polski, który do Łopuchowa przyjechał z Niemiec (Nadrenia Północna-Westfalia), gdzie mieszka. Kolejne miejsca zajęli w tej kategorii: 6. Janusz Majchrzak, 7. Zbigniew Pięta, 8. Tadeusz Jasionek. Cała ósemka - to prawdziwi ludzie kolarstwa.

F – Fani MTB. Przyjechali do Łopuchowa z całej Polski. Byli zawodnicy z Gdańska, Częstochowy, z Bydgoszczy, ze Świnoujścia i Szczecina, dużo z Wielkopolski. Nie zawiódł Jan Dymecki z Czaplinka, także Tadeusz Jasionek z Przytocznej.

G – Gogolewski Kazimierz. Jeden z najlepszych maratończyków MTB w Polsce w kategorii M-6. Były szosowiec, założyciel klubu kolarskiego w Kórniku (jego dzieło kontynuuje twórczo Robert Taciak), triumfował kilka razy w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team dla sześćdziesięciolatków na dystansie Mini. Dziś też wygrał jazdę na krótszej trasie przed Aleksandrem Dehmelem, Jerzym Drzewieckim, Stanisławem Potrawiakiem, Mieczysławem Jeżewskim, Bogdanem Kobusem i Andrzejem Kaczmarkiem.

H – Hałajczak Magdalena. Najlepsza, najbardziej utytułowana specjalistka w wygrywaniu maratonów MTB w Wielkopolsce. Wygrała dziś w Łopuchowie pewnie, powiększając swą kolekcję sukcesów i zwycięstw.

I – Ignaczak Anita. Poznanianka, która najczęściej startuje z mężem, kapitanem żeglugi wielkiej - prowadzi wielkie tankowce po morzach i ocenach świata, w maratonach MTB. Dziś Pani Anita nie miała wsparcia męża, ale pojechała świetnie. Zajęła pierwsze miejsce na Mini w kategorii K-3.

J – Jaworski Tomasz 37-latek (rocznik 1976) reprezentuje Baltic Home Świnoujście. Często startuje w maratonach MTB w Wielkopolsce. W Łopuchowie na dystansie 64 km rywalizował z Radkiem Lonką i minimalnie z nim przegrał - o całych 16 sekund.

K – Kistowski Kacper. Szosowiec, rocznik 1993, zajął piąte miejsce na dystansie Mega, trzecie w M-2. Dwudziestolatek z Tarnowa Podgórnego w tym roku startował w barwach jednego z francuskich klubów, gdzie uczył się szosowego kolarstwa. Do zwycięzcy stracił jedną minutę 28 sekund.


Radek Lonka - mistrz jazdy na jednym kole.

L – Lonka Radosław. Mieszkaniec Wrześni dwa razy triumfował w Tour de Pologne Amatorów. Po raz pierwszy w roku 2011, swój sukces powtórzył także w roku 2012. Ten sezon momentami układa się sympatycznemu Radkowi mniej korzystnie. W Łopuchowie rozpoczął jazdę najszybciej, najdynamiczniej - na jednym kole. Miał do pokonania dystans Mega. W klasyfikacji open był dopiero czwarty, ale triumfował w kategorii M-3.


Burmistrz Murowanej Gośliny (z prawej) przed startem.

Ł - Łęcki Tomasz. Burmistrz Murowanej Gośliny (rocznik 1966 - taki też numer startowy zawiesił na swym rowerze) regularnie bierze udział w maratonach MTB. Tych, które organizuje Grzegorz Golonko i tych wielkopolskich, które przeprowadza Wojciech Gogolewski. Przed rokiem Pan burmistrz jechał w Łopuchowie dystans Mega, dziś Mini. Jego czas - 1 godzina 25 minut. A później honorował najlepszych startujących.

M – Matuszak Szymon. Pasjonat MTB z Konina jeździ w barwach teamu Poznań I love you. Lubi rywalizację na Mega i dziś swym wysiłkiem wdarł się do czołowej dziesiątki. Do Pawła Bobera stracił 1 minutę 32 sekundy, ale wyprzedził Sebastiana Swata, Marka Witkiewicza i Marcina Hermanowskiego.

N – Napierała Grzegorz. Inżynier budownictwa z podpoznańskiego Bolechówka (gmina Czerwonak) ma w tym roku wyjątkowy sezon. Startuje dużo w maratonach MTB i najczęściej je wygrywa. Dziś w Łopuchowie był pierwszy na Mega w kategorii M-6. Pan Grzegorz (rocznik 1952) wygrał w tym sezonie, jak skrupulatnie policzył, 27 razy. Dwadzieścia siedem razy stał na najwyższym miejscu podium - w tym sześć razy podczas Skandia Maraton Lang Team 2013.

O – Oto kolarska wieś. Łopuchowo stało się znane w Polsce dzięki maratonom MTB. Wieś jest niewielka (liczy około 450 mieszkańców), ładnie położona na terenie gminy Murowana Goślina i dziś z niej zaczynała się jazda po przepięknym kompleksie leśnym, jakim jest Puszcza Zielonka. Podczas honorowania najlepszych zawodników z Mega pojawił się na scenie wójt Łopuchowa Leszek Sommerfeld, który otwarcie przyznał, że dziś, 6 października, przyjezdnych było więcej niż miejscowych.

P – Przybylska Joanna z Poznania triumfowała wśród pań na Mini. Przed tygodniem była także najlepsza na tym dystansie w Wolsztynie podczas finału Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Dwa sukcesy w odstępie tygodnia. Godne zauważenia, godne odnotowania.


Bartosz Radecki (w środku), z lewej - Tomasz Radecki, z prawej burmistrz Tomasz Łęcki.

R – Radecki Bartosz. Mieszkaniec Murowanej Gośliny miał najwięcej szczęścia, gdyż w losowaniu głównej nagrody - roweru marki Focus - los fortuny przechylił się na jego stronę. Przed tygodniem w Wolsztynie, gdy losowano markowy rower marki Trek, szczęście dopisało bratu - Tomaszowi Radeckiemu. Dwa maratony MTB, dwa rowery, jedno wielkie szczęście jednej rodziny - Radeckich z Murowanej Goślinie. Ciekawe, kiedy znowu los dopisze im kolejną kartę pomyślności?

S – Spławski Artur. Mieszkaniec Bogdanowa pod Obornikami (rocznik 1960) jest jednym z najbardziej znanych polskich mastersów. W swym dorobku ma tytuł szosowego wicemistrza świata z roku 1997. Niedawno, podczas Szosowych Mistrzostw Świata mastersów w Trydencie (Trento) w wyścigu sztafetowym drużyn - wraz z Natalią Jędrzejczyk, Lechosławem Michalakiem i Franciszkiem Harbacewiczem - sięgnął po brązowy medal. Dziś podjął trud pedałowania na Mini (32 km), zajął dziewiąte miejsce i wygrał zdecydowanie w swej kategorii wiekowej, czyli M-5.

T – Torba Agnieszka. Studentka UAM (jest na piątym roku - doradztwo zawodowe), rocznik 1990, na dystansie Mini zajęła w swej kategorii wiekowej, K-2, trzecie miejsce - za Joanną Przybylską i Martą Łuczak. Agnieszka Torba reprezentuje Bejm Bike Team i w czasie wolnym od sportowych zmagań oraz nauki poświęca się fotografii. Jej zdjęcia kolarzy w ruchu, między innymi z wyścigu Cyclo Gdynia, zachwyciły wielu pasjonatów szosy, także licznych dziennikarzy.


Maratończycy MTB z Miłosławia.

U – Urbanowicz Tomasz. Najbardziej znany pasjonat rowerów w Miłosławiu, z którego to miasteczka do Łopuchowa przyjechała kilkuosobowa grupa maratończyków MTB - w tym dwie panie. Oczywiście, z Panem Tomkiem na czele.

W – Wiktor Wojciech. Najmłodsza podpora sympatycznej ekipy o dość długiej nazwie: Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Student II roku poznańskiej AWF startował na trasie Mini i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji open, jak i w kategorii M-2, gdyż Mateusz Lewandowski i Michał Nawrocki zajęli pozycje jeden i dwa i też są z tego samego przedziału wiekowego. Starszy brat Wojciecha Wiktora - Zbigniew był piąty, w open i w M-2.

Y - YouTube jest zapisem zdarzeń realnego świata. Nie znajdzie się na nim wyczyn Zdzisława Jankowskiego z Mosiny, rocznik 1944, który przyjechał do Łopuchowa na rowerze (70 km) i na nim też do domu wracał. Nie czekał już na dekorację najlepszych, bo miał przed sobą trzy godziny pedałowania, by zdążyć przed zmrokiem.

Z – Zellner Piotr z Poznania zajął pierwsze miejsce na Mini w kategorii M-4. Żona Pana Piotra, Małgorzata Zellner, dziś nie startowała, choć z Poznania do Łopuchowa przyjechała treningowo na rowerze. To jest dobrych trzydzieści kilometrów w jedną stronę.


                                     Alfabet sporządził Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL