R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955164 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Marek Leśniewski nowym trenerem kadry U23

 

Decyzja Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego


Marek Leśniewski za kierownicą auta. Obok niego znakomity przed laty kolarz - Szwajcar Tony Rominger. Na trasie 68. Tour de Pologne, rok 2011.
Fot. Piotr Kurek

Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego powierzył funkcję trenera kadry U23 mężczyzn Leśniewskiemu. Zastąpi on na tym stanowisku Tomasza Brożynę, którego umowa wygasła z końcem 2014 roku, i który został dyrektorem sportowego zawodowej grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice. Nowy trener kadry rozpocznie sprawować swoją funkcje z dniem 1 marca.

Polski Związek Kolarski pragnie podziękować Tomaszowi Brożynie za ogromny wkład w rozwój młodych polskich kolarzy oraz zaangażowanie i życzy wielu sukcesów w dalszej pracy trenerskiej.

Marek Leśniewski to jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników lat 80-ych. Jest srebrnym medalistą olimpijskim z Seulu (1988) w jeździe drużynowej i wicemistrzem świata w tej konkurencji z 1989 roku z Chambery. Wygrał klasyfikację generalną Tour de Pologne (1985) oraz 5 etapów w tym wyścigu. W swojej karierze dwukrotnie został indywidualnym mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego i raz w jeździe na czas.

Marek Leśniewski pracował już z młodzieżą w kadrze Polski. W latach 2003 – 2005 opiekował się juniorami i młodzieżowcami. Był także dyrektorem sportowym w zawodowej drużynie Hoop CCC Polsat (później CCC Polsat Polkowice).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL