R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878387 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michał Reck

 

REHAU daje przykład innym
Startują, wspomagają, zachęcają


Michał Reck na maratonowym szlaku.

Pojawili się po raz pierwszy w roku 2012 w Wyrzysku. Odeszli od swych biurek, od swych obowiązków, by spotkać się w nowym dla siebie rekreacyjno-sportowym wymiarze, także i towarzyskim. Michał Reck i jego koledzy z REHAU Polska wystartowali w maratonie MTB zorganizowanym na północy Wielkopolski przez Wojciecha Gogolewskiego, uznanego w Polsce animatora imprez kolarskich.

– Miałem wówczas rower marki Giant, 29-calowy, w pełni amortyzowany. Wcześniej nie byłem szosowcem, ale postanowiłem spróbować swych sił w wyścigu kolarskim - mówi Michał Reck, prezes REHAU Relazzo MTB Team i zarazem ważny człowiek biznesu. Pełni w firmie/globalnym koncernie REHAU odpowiedzialną funkcję dyrektora generalnego działu przemysł w rejonie Europa Środkowowschodnia oraz jest członkiem zarządu.


Monika Jankowska (1524 - REHAU) zadebiutowała w Stęszewie w maratonach MTB. Z prawej strony Łukasz Skotarczak.
Fot. Kinga Wawrzyniak-Dolata

– Poza mną wystartowali także w Wyrzysku Tomasz Nowak, Włodzimierz Grzelczak, Michał Balcerkiewicz i Magdalena Kałach. To były początki. Jechaliśmy we własnych strojach, teamowe pojawiły się już wkrótce, gdy nasza firmowa ekipa zaczęła się powiększać. Tworzyli ją pracownicy REHAU Polska oraz nasi przyjaciele. I tak z każdą kolejną imprezą, kolejnym maratonem MTB zaczęliśmy być dostrzegalni obok najlepszych ekip kolarstwa górskiego w Polsce, jak choćby teamów Corratec/Euro Bike Kaczmarek Electric czy Rybczyński.

– Podoba mi się ta ekipa - mówi Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca, główny animator kolarstwa górskiego w Wielkopolsce. – Są w niej jasne reguły gry. REHAU ubiera swych zawodników, ale za start płacą sami. Są amatorami, którzy spotykają się poza pracą na rowerach, i którzy w maratonach dostrzegają radość życia: sportowej rywalizacji, wysiłku, przyjemnego spędzenia czasu, poznania nowych ludzi - podkreśla Wojciech Gogolewski.


Ekipa REHAU Relazzo Team w Stęszewie, 23 sierpnia 2015.

– Gdzieś po roku swych startów, Michał Reck zaproponował, że chętnie wspomoże nasze maratony, organizowane pod patronatem marszałka wojwództwa wielkopolskiego - podkreśla Wojciech Gogolewski. – Nie jest to oficjalny sponsoring, ale dobre serce ważnego człowieka biznesu z globalnego koncernu, który dostrzega rosnącą popularność takich imprez jak maratony MTB. W sezonie 2015 regularnie startuje w nich w każdej edycji ponad 600 osób.

Michał Reck pochodzi z Mielna, jako młody człowiek uprawiał żeglarstwo i windsurfing. Kończył studia w Szczecinie, także roczne podyplomowe MBA w Niemczech. Od 2006 roku pracuje w REHAU, odpowiada za interesy firmy w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Łotwie, Łotwie i Estonii.


Michał Reck (1500) i jego biznesowi partnerzy: Michał Balcerkiewicz (1400 - BALMA) i Ireneusz Szczypski (1507 - Wolsztyńskie Fabryki Mebli). Prezesi, poważni ludzie biznesu, spotykają się na wielkopolskich maratonach MTB.

– Na początku, w roku 2012, było nas niewielu - mówi Michał Reck. – Tych, którzy się na to zdecydowali, mogę policzyć na palcach jednej ręki. Z każdą kolejną imprezą dołączali nowi fani rekreacji i MTB. Zamówiłem profesjonalne stroje kolarskie z logo naszej firmy, po dwóch latach wymieniliśmy je na nowe. Dziś nasze barwy reprezentuje 25 osób.

Ostatnio startowali w Stęszewie (niedziela 23 sierpnia), gdzie REHAU Relazzo Team wystąpił w składzie: Michał Reck, Dariusz Budaj, Włodzimierz Grzelczak, Piotr Lisiecki, Ireneusz Szczypski, Łukasz Duszyński, Bartosz Aumiller, Patryk Gagatek, Michał Nowicki, Lidia Ostrowska, Radosław Ostrowski, Piotr Rożak, Michał Dymek, Andrzej Dubil i debiutantka Monika Jankowska. Startują programowo na Mini. Najlepiej 23 sierpnia w tym podpoznańskim krajobrazie, w słońcu i upale, jechał Radosław Ostrowski (rocznik 1980) - 61. miejsce z czasem 1:09:16. Piotr Lisiecki był 103. z czasem 1:11:58. Michał Reck zajął miejsce 131. - czas 1:13:35. Włodzimierz Grzelczak jechał za prezesem, uplasował się na pozycji 136. z czasem 1:13:46.


Łza się w oku kręci, takie były początki: Tomasz Nowak (od lewej), Michał Reck (874), Włodzimierz Grzelczak (877), Magdalena Kałach (355) i Michał Balcerkiewicz. Wyrzysk, rok 2012.

REHAU jest firmą, której wyroby trafiają do polskich producentów mebli. Kontakty biznesowe Michała Recka i jego inspiracje sprawiły, że jego partnerzy handlowi (BALMA - prezes Michał Balcerkiewicz, Wolsztyńska Fabryka Mebli - prezes Ireneusz Szczypski) też powołali do życia amatorskie teamy rowerowe. Okazało się, że Krystian Błaszczak z Niepruszewa (BALMA, rocznik 1983) regularnie przyjeżdża na metę na trasie Mini w pierwszej dziesiątce, w Stęszewie był szósty open i pierwszy w kategorii M3.

MARO Cycling Team z siedzibą w Puszczykowie (już wkrótce w jednolitych nowych strojach kolarskich) dopisujemy do listy partnerów Michała Recka i jego firmy. Także dużą firmę Nowy Styl z Krosna, której pracownicy startują, między innymi, w karpackich maratonach MTB.


REHAU Relazzo Team 2015. Zawodnicy teamu oraz Wojciech Gogolewski (w niebieskiej koszuli).

Prezes ma dużo pracy, ale dba o zdrowie swoje i ludzi, z którymi współdziała. Kiedy siada na rower, stara się jechać jak najlepiej. Michał Reck (nr startowy 1500) dużo dobrego zrobił już dla środowiska MTB w Wielkopolsce. I nie powiedział ostatniego słowa jako zawodnik, jako wspomagający organizatorów maratonów, i jako solidny partner biznesowy dla firm, z którymi współpracuje, i którym rekomenduje rower.

                                                                                Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL