R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 35424124 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2020-10-17
Otwarcie Cuprum Arena w Lubinie
z udziałem świata kolarskiego

 

Maja Włoszczowska, Wojciech Mróz, Andrzej Piątek
i Ryszard Szurkowski gośćmi Dariusza Miłka

8 maja 2009 roku, godzina 20. To była, na swój sposób, niezwykła uroczystość. W Lubinie, stolicy polskiej miedzi, odbyło się uroczyste otwarcie Cuprum Arena - wielkiego centrum handlowego, którego pomysłodawcą i właścicielem jest Dariusz Miłek. Jeden z najbogatszych ludzi w Polsce, biznesmen z rozmachem, były kolarz i co więcej - jeden z największych sponsorów cyklizmu w Polsce.

Korzystając z zaproszenia, wszedłem do imponującego obiektu (dzieło tych samych architektów, którzy projektowali poznański Stary Browar) na około pół godziny przed wyznaczonym czasem.


Dariusz Miłek z żoną Renatą i synem Michałem.

I po pierwszych oględzinach monumentalnej budowli, robi wrażenie na zewnątrz i od środka, na poziomie zero (czytaj parteru) spotkałem Dariusza Miłka, jego żonę i syna. Powitanie, prośba o foto, tylko jedno - mówi pan Darek, i zanurzam się w liczną społeczność tych, którzy zostali zaproszeni na otwarcie Cuprum Arena przez dynamicznego biznesmena - 13. miejsce na tegorocznej liście najbogatszych Polaków rodzimej edycji miesięcznika "Forbes".

Spotykam Ryszarda Szurkowskiego, najwybitniejszego polskiego kolarza (czterokrotnego triumfatora Wyścigu Pokoju i szosowego mistrza świata z Barcelony - rok 1973), który przyjechał na otwarcie w towarzystwie przyjaciela Henryka Charuckiego - zwycięzcy Tour de Pologne z 1979 roku.


Andrzej Piątek (od lewej), Maja Włoszczowska, Zbigniew Piątek, Daniel Walas - radny miasta Kielce.

Jest także Wojciech Walkiewicz, prezes Polskiego Związku Kolarskiego. Widzę redaktora Włodzimierza Reznera z Polskiego Radia, który swym głosem opisuje od lat zmagania kolarzy na różnych imprezach.

Dariusz Miłek jako młody człowiek próbował kolarstwa, wiele lat się ścigał. Także jako masters. W swym dorobku ma i tytuł mistrza Polski. Mówił mi o tym w sierpniu ubiegłego roku, gdy w siedzibie NG2 (Polkowice, ul, Strefowa 6) przez kilka godzin rozmawialiśmy o sporcie, o kolarstwie, biznesie i interesach, także o życiu i ludzkich pasjach.

– Lubię zdrową rywalizację i towarzyszące jej emocje. Sport zawsze odgrywał w moim życiu ważną rolę. Ścigam się i emocjonuję. To taka dobra adrenalina, która zawsze każe mi biec do przodu - tak mówił mi w sierpniu ubiegłego roku Dariusz Miłek, którego sportowe (czytaj kolarskie) pasje opisałem we wrześniowym numerze (2008) miesięcznika dla ludzi aktywnych "Rowertour".


Piotr Wadecki (od lewej), Wojciech Walkiewicz, Piotr Kosmala, Wojciech Mróz, Karolina Mróz, Maria Mróz, Włodzimierz Rezner.

W piątek uczestniczyłem w otwarciu Cuprum Arena, monumentalnego obiektu, który - takie nasuwają mi się skojarzenia - jest ARENĄ SUKCESU, swego rodzaju pomnikiem przedsiębiorczości, dziełem życia Dariusza Miłka.

Ci, którzy kochają rowery i kolarstwo, wiedzą nie od dziś, że Dariusz Miłek kocha cyklizm i sponsoruje ten sport. Ekipą szosowców CCC Polkowice kieruje Piotr Wadecki, trójką specjalistek MTB (z Mają Włoszczowską na czele) wybitny trener Andrzej Piątek.

W ten piątkowy wieczór w gronie ponad dwóch tysięcy (2300) ludzi było sporo osób związanych z kolarstwem: Wojciech Mróz z żoną Marią i córką Karoliną, Maja Włoszczowska, Andrzej Piątek i jego brat Zbigniew Piątek. Był Piotr Wadecki, prezes Dolnośląskiego Związku Kolarskiego Bogdan Rzepka, wielu przed laty świetnych kolarzy. Nie zabrakło Piotra Kosmali - dyrektora sportowego grupy kolarskiej Mróz Action Uniqa, także prezesa Piotra Bielińskiego (Action).


Dariusz Miłek z rozmowie z Ryszardem Szurkowskim i Henrykiem Charuckim.

8 maja był dniem sukcesu Dariusza Miłka. Ale przecież każdy z nas, uczestniczących w tej uroczystości otwarcia Cuprum Arena, czuł i podzielał wrażenie, że oto CZŁOWIEK KOLARSTWA porywa się na śmiałe projekty biznesowe i za własne pieniądze z sukcesem doprowadza je do końca. I pragnie, by ludzie kolarstwa cieszyli się razem z nim sukcesem, jego sukcesem.

Asystując przez kilka godzin w radości Dariusza Miłka, słyszałem opinie innych o tym, że bez kibiców i sponsorów nie da się dziś uprawiać sportu. Dariusz Miłek kocha kolarstwo, sponsoruje je i czuwa nad wyczynami nie tylko drużyny CCC Polkowice.

Sylwetka Dariusza Miłka na stronie Ludzie kolarstwa/ Dariusz Miłek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL