R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878538 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Laurent Fignon nie żyje!

 

Triumfator Tour de France przegrał walkę z rakiem

Laurent Fignon nie żyje! Taką informację jako pierwsza podała dzisiaj francuska telewizja, dodając wprost, że świetny przed laty kolarz zmarł, przegrywając walkę z rakiem.

Francuz dwa razy wygrał Tour de France. Miał 50 lat. Przed rokiem, w czerwcu 2009, ujawnił fakt, iż zmaga się z rakiem. W lipcu tego roku komentował we francuskiej telewizji Tour de France, czując w swym organiźmie skutki ciężkiej choroby. "Nie chcę umierać w wieku 50 lat" - powiedział tego lata. "Wszystko, co wiem, to to, że rak się nie rozwija. I ja ciągle walczę".

Laurent Fignon dwa razy wygrał Tour de France - w 1983 roku i w 1984. Jako pierwszy mijał linię mety dziewięć razy podczas Wielkiej Pętli. W 1989 roku ukończył Tour de France na drugim miejscu, przegrywając z Amerykaninem Gregiem Lemondem o osiem sekund - najmniejszą różnicą w historii największego wyścigu szosowego świata.

Rozpoczął przygodę kolarza zawodowego w 1982 roku, zakończył karierę w 1993 roku. Przez dwanaście lat sportowego życia zapracował na opinię jednego z największych francuskich kolarzy i także światowych. Był doskonałym komentatorem kolarstwa.

O tym, że ma raka Fignon dowiedział się w maju 2009 roku. I miesiąc później poinformował o swej chorobie opinię publiczną. Mówił o tym otwarcie mediom. W swej książce "Nous étions jeunes et insouciants" (Byliśmy młodzi i szaleni), przyznał się do tego, że stosował doping. I później rozważał i taką oto opcję, że jego choroba mogła być skutkiem owego dopingu.

swiss replica watches
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL