R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41162903 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Danilo di Luca gwiazdą 64. Tour de Pologne

 

 

Ekipy, które wystartują w 64. Tour de Pologne UCI Pro Tour przysyłają wstępne imienne zgłoszenia do największego polskiego wyścigu kolarskiego. Włoch Danilo di Luca, który fakt startu w TdP deklarował już w czerwcu, znalazł się na czele ekipy Liquigas, zespołu który w Polsce wystąpi pod rodzimą nazwą Liqugas-Gaspol. Drużyna wystawia na Tour de Pologne bardzo silny skład. Danilo di Luca będzie na pewno gwiazdą numer 1 naszego narodowego touru.

 

Włoch wygrał w tym roku w pięknym stylu Giro d’Italia, wcześniej triumfował w słynnym klasyku Liege-Bastogne-Liege. Di Luca jest liderem cyklu Pro Tour, w Tour de Pologne pojedzie więc w specjalnej białej koszulce należnej liderowi. Podobnie było dwa lata temu, kiedy Włoch wygrywał pierwszy cykl Pro Tour, zaś w Tour de Pologne zajął piąte miejsce. Di Luca nazywany jest przez kolegów i przyjaciół „Killerem ze Spoltore". Kolarz akceptuje ten przydomek.

Poza sportem Di Luca interesuje się muzyką i architekturą. Sam zaprojektował wnętrza w swym domu w Pescarze, gdzie mieszka z żoną Valentiną, córką byłego kolarza Stefano Giulianiego.

Danilo di Luca urodził się 2 stycznia 1976 roku w Spoltore. Został zawodowym kolarzem w 1999 roku w drużynie Team Cantina Tollo. W sezonie 2002 zmienił barwy i wstąpił do drużyny Saeco. Od 2005 roku ściga się w drużynie Liquigas-Bianchi.

W 64. Tour de Pologne wystąpią zawodnicy z 20 grup zaliczanych do elitarnego cyklu UCI Pro Tour, ponadto dwie ekipy, polska Action Uniqa oraz Ceramica Flaminia, otrzymały od Czesława Langa „dzikie karty”.

Wyścig odbędzie się pomiędzy 9 a 15 września na trasie z Warszawy do Karpacza. 12 września kolarze rywalizować będą na trasie IV etapu, długości ponad 240 km, z Chojnic do Poznania. Najlepsi kolarze świata finiszować będą tego dnia na ulicy arcybiskupa Baraniaka, na wysokości hotelu "Park".

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL