R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40489131 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Młodość i doświadczenie w ekipach Lampre, Gerolsteiner i Quick Step

 

 

Organizatorzy 64. Tour de Pologne UCI Pro Tour otrzymali kolejne imienne zgłoszenia ekip, które wystartują w tegorocznym wyścigu. W każdej drużynie można znaleźć nazwiska wybitnych zawodników. Są nimi: Alessandro Ballan (Lampre), Fabian Wegmann (Gerolsteiner) i Matteo Tosatto (Quick Step).

Lider ekipy Lampre Alessandro Ballan to kolejna gwiazda z Włoch, zwycięzca dwóch tegorocznych imprez z cyklu Pro Tour – wiosną Dookoła Flandrii i niedawno Vatenfall Classic, przed rokiem trzeci w Tour de Pologne, będzie tym razem walczył o zwycięstwo, bowiem zależy mu na dobrym miejscu w klasyfikacji Pro Tour. Doświadczony sprinter (39 lat!) Fabio Baldato wygrał już trzy etapy w Tour de Pologne (2003-2004), a na koncie ma aż osiem zwycięstw w trzech wielkich tourach. Marzio Bruseghin przed rokiem wygrał etap w Giro d'Italia, w tegorocznym wyścigu Dookoła Włoch był ósmy, a w ostatnim Tour de Pologne zajął 9. miejsce. W ekipie Lampre nie ma Włocha Daniele Bennatiego, który w imponujący sposób wygrał ubiegłoroczny etap 63. Tour de Pologne z Bydgoszczy do Poznania.

Lampre: Fabio Baldato (Włochy), Alessandro Ballan (Włochy), Paolo Bossoni (Włochy), Marzio Bruseghin (Włochy), Paolo Fornaciari (Włochy), Francesco Gavazzi (Włochy), Daniele Righi (Włochy), Gorazd Stangelj (Słowenia).

W ekipie Gerolsteiner nieobecnego triumfatora sprzed roku Stefana Schumachera będzie się starał zastąpić mistrz Niemiec Fabian Wegmann. Ten kolarz wygrał już etap w Tour de Pologne dwa lata temu, a przed rokiem wydatnie przyczynił się do zwycięstwa „Szumiego”. Może teraz kolej na niego... Austriak Bernhard Kohl uchodzi za dobrego wspinacza, co udowodnił przed rokiem kończąc Dauphine Libere na 3. miejscu. Świetnym czasowcem (5. w mistrzostwach świata) jest Sebastian Lang, doświadczenie i wiele wspaniałych wyników w wyścigach klasycznych to wizytówka Beata Zberga ze Szwajcarii, a szybkość na finiszu jest domeną Niemców Henricha Hausslera (wygrana na Vuelcie 2005, w tym roku w Dauphine Libere) i Davida Koppa.

Gerolsteiner: Henrich Haussler (Niemcy), Bernhard Kohl (Austria), David Kopp (Niemcy), Sebastian Lang (Niemcy), Matthias Russ (Niemcy), Ronny Scholz (Niemcy), Fabian Wegmann (Niemcy), Beat Zberg (Szwajcaria).

Młody, 22-letni Belg Wouter Weylandt z zespołu Quick Step dał w ostatnią niedzielę (26 sierpnia) popis skutecznego finiszu na Eneco Tour, przed rokiem ten kolarz był pierwszy w klasyfikacji sprinterskiej Tour de Pologne, choć etapu nie wygrał. Giovanni Visconti (24 lata) jest aktualnym mistrzem Włoch, a Ukrainiec Dmytro Grabowski (21 lat) mistrzem świata do lat 23 w jeździe na czas. W ekipie Quick Step mamy też doświadczonych zawodników. Francuz Cedric Vassuer wygrał dwa etapy Tour de France (pierwszy w 1997 roku, drugi w tym), a sprinter Matteo Tosatto ma na koncie wygrane i w Tour de France, i w Giro d'Italia.

Quick Step: Dmytro Grabowski (Ukraina), Ivan Santaromita (Włochy), Giovanni Visconti (Włochy), Hubert Schwab (Szwajcaria), Matteo Tosatto (Włochy), Cedric Vasseur (Francja), Jurgen van de Walle (Belgia), Wouter Weylandt (Belgia).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL