R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686254 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Discovery Channel z Jarosławem Popowiczem

 

 

64. Tour de Pologne będzie miał bardzo silną i ciekawa obsadę. Wskazują na to kolejne wstępne składy napływające do firmy Lang Team. Na czele ekipy Discovery Channel pojedzie Jarosław Popowicz.

Ukrainiec to ciągle jeszcze niespełniony talent. Pochodzący z Drohobycza zawodnik cztery lata temu, mając 23 lata, był trzeci w Giro d’Italia, co na tyle spodobało się Lance’owi Armstrongowi, że ściągnął go do swej ekipy Discovery Channel, w 2005 roku wygrał klasyfikację młodych w Tour de France, a przed rokiem etap w Wielkiej Pętli. W tym roku w Tour de France był ósmy, a etapowy sukces odniósł wiosną w Paryż – Nicea. W Tour de Pologne startował dotychczas bez powodzenia. Największe oparcie „Popo” będzie miał w Rosjaninie Władimirze Gusiewie. Gusiew to bardzo solidny zawodnik, jest mistrzem Rosji w jeździe na czas, a w czerwcu wygrał etap i klasyfikację górską podczas Tour de Suisse.

Discovery Channel: Fumiyuki Beppu (Japonia), Wołodymyr Bileka (Ukraina), Stephen Cummings (W. Brytania), Władimir Gusiew (Rosja), Trent Lowe (Australia), Gianni Meersman (Belgia), Pavel Padrnos (Czechy), Jarosław Popowicz (Ukraina).

We francuskiej drużynie Credit Agricole trzeba zwrócić uwagę na Kazacha Dimitrija Fofonowa oraz Sebastiena Hinault, który na Tour de Pologne wygrał etap cztery lata temu.

Credit Agricole: Francesco Bellotti (Włochy), Anthony Charteau (Francja), Julien Dean (N. Zelandia), Dimitrij Fofonow (Kazachstan), Sebastien Hinault (Francja), Jonathan Hivert (Francja), Nicolas Roche (Irlandia), Pierre Rolland (Francja)

Najbardziej znanym kolarzem w składzie innej francuskiej ekipy - La Francaise des Jeux, jest Francuz Frederic Guesdon, który przed rokiem w Tour de Pologne był 18., ale miesiąc później wygrał wyścig Pro Tour, klasyk Paryż - Tours. W swej karierze odniósł też wielki sukces - był pierwszy w wyścigu Paryż - Roubaix: było to w 1997 roku. Sandy Casar był pierwszy na mecie etapu w tegorocznym Tour de France, przed rokiem w Giro d'Italia zajął 6. miejsce. Sukces etapowy w "Wielkiej Pętli" ma także Christophe Mengin.

Francaise des Jeux: Sandy Casar (Francja), Mikael Cherel (Francja), Arnaud Gerard (Francja), Frederic Guesdon (Francja), Johann Lindgren (Szwecja), Christophe Mengin (Francja), Fabien Patanchon (Francja).

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL