R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40928989 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Astana z Kloedenem, Unibet z Gołasiem

 

W 64. Tour de Pologne UCI Pro Tour wystąpi zespół Astana. Dyrektor wyścigu Czesław Lang czekał na decyzję UCI co do przyszłości tego zespołu po wpadkach dopingowych w tegorocznym Tour de France. Międzynarodowe władze kolarskie nie podjęły decyzji o odebraniu licencji Pro Tour zespołowi Astana, w związku z tym ta ekipa ma prawo startu w Tour de Pologne. – Nie stosujemy odpowiedzialności zbiorowej, a winni zostali z zespołu usunięci – powiedział Czesław Lang.

W składzie Astany na 64. Tour de Pologne figuruje nazwisko Andreasa Kolodena. Niemiec znalazł się w składzie reprezentacji tego kraju na Mistrzostwa Świata w Stuttgarcie. Po zajęciu drugiego miejsca w prologu w Tour de France, wraz z ekipą wycofał się z „Wielkiej Pętli”, ale w przeszłości dwukrotnie stał na podium tego wyścigu – był trzeci przed rokiem, i drugi trzy lata temu. Uchodzi za wybitnego specjalistę w wyścigach etapowych, wygrał w tym roku wyścig Pro Tour Tirreno – Adriatico, a w 2000 roku Paryż – Nicea, jest też brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Sydney (2000). Niemca wspierać będą dwaj zwycięzcy etapowi z wyścigu Dauphine Libere Hiszpan Antonio Colom oraz mistrz Kazachstanu Maksim Igliński, a przede wszystkim Rosjanin Siergiej Iwanow, który w bogatej karierze wygrywał cztery etapy Tour de Pologne (dwa w 1998 i 2000) i cały wyścig w 1998.

Zespół Unibet.com przyjeżdża z Polakiem Michałem Gołasiem. 23-letni zawodnik, młodzieżowy mistrz Polski 2006 roku, od początku tego sezonu jest członkiem zespołu Pro Tour. W zespole Unibet pojada dwaj znakomici sprinterzy – Jimmy Casper (Francja) oraz Baden Cooke (Australia), obaj wygrywali już etapy na Tour de France, a Cooke dwa lata temu zwyciężył na etapie Tour de Pologne. W ekipie jest również znakomity „góral” Victor Hugo Pena. Kolumbijczyk to 9. kolarz Giro d’Italia 2006 oraz zwycięzca etapowy Giro d'Italia w 2000 roku.

Astana (pojedzie ośmiu z dziesiątki): Antonio Colom (Hiszpania), Thomas Frei (Szwajcaria), Maksim Gurow (Kazachstan), Maksim Igliński (Kazachstan), Siergiej Iwanow (Rosja), Benoit Joachim (Luksemburg), Andreas Kloeden (Niemcy), Aleksiej Kolesow (Kazachstan), Julien Mazet (Francja), Steve Morabito (Szwajcaria).

Unibet.com: Jimmy Casper (Francja), Baden Cooke (Australia), Arnoud Coyot (Francja), Michał Gołaś (Polska), Gustav Larsson (Szwecja), Victor Hugo Pena (Kolumbia), Troels Vinther (Dania), Matthew Wilson (Australia).

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL