R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878262 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jedenastu Polaków w 64. Tour de Pologne

 

 

W 64. Tour de Pologne wystąpi najprawdopodobniej 11 Polaków. Sami najlepsi. W drużynie Action Uniqa, która jeszcze nie ogłosiła ostatecznego składu, znajdzie się zapewne miejsce dla sześciu biało-czerwonych z Markiem Rutkiewiczem i Bartoszem Huzarskim na czele. Pozostała piątka pochodzi z zagranicznych ekip – Maciej Bodnar (Gaspol-Liquigas), Michał Gołaś (Unibet.com) oraz trzech zawodników z ekipy Ceramica Flaminia.

Włoska drużyna po raz drugi otrzymała „dziką kartę” od Czesława Langa. – Chciałbym w Tour de Pologne widzieć jak najwięcej polskich kolarzy, dlatego zapraszam drużyny, które mają w swym składzie kilku szosowców znad Wisły. W Ceramice jeździ aż trzech Polaków, w tym mistrz Polski, Tomasz Marczyński, więc dodatkowe zaproszenie im się jak najbardziej należało – powiedział Czesław Lang.

Właśnie 23-letni Tomasz Marczyński będzie liderem Flaminii w TdP, 23-letni mistrz Polski coraz lepiej radzi sobie w zawodowym peletonie i stoi przed wielką szansą podpisania kontraktu z ekipą Pro Tour. Sprinty to domena Andrusa Auga – Estończyk wygrał już etap Tour de Pologne w 2002 roku. Bardzo szybkim zawodnikiem jest też Adam Wadecki, były mistrz Polski, brat Piotra. Z kolei Hubert Kryś – tak jak przed rokiem na etapie z Bydgoszczy do Poznania – będzie szukał szczęścia w ucieczkach. W ekipie jest jeszcze doświadczony Ukrainiec Wołodymyr Duma.

Ceramica Flaminia: Adam Wadecki (Polska), Tomasz Marczyński (Polska), Hubert Kryś (Polska), Wołodymyr Duma (Ukraina), Cristian Gasperoni (Włochy), Andrus Aug (Estonia), Stefano Boggia (Włochy), Manuele Spadi (Włochy).

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL