R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867345 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielkopolska pokazuje się na medal

 

Oferta ponad 650 wystawców
na targach Tour Salon 2012


Kraina Wypoczynku i Konferencji Olandia w Prusimiu otrzymała dziś Złoty Medal MTP. Na zdjęciu: Kamila Minkiewicz (menadżer ds. rozwoju - z lewej) oraz Katarzyna Makiewicz (specjalista public relations). Olandia zaprasza rowerzystów i to przez cały rok.


Dziś (24 października) rozpoczęły się w Poznaniu Targi Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2012. Potrwają do 27 października. Swoją ofertę prezentuje ponad 650 wystawców z kilkudziesięciu krajów.

- Śmiało można powiedzieć, że są to targi turystyczne o najdłuższej tradycji w Polsce, które w tym roku odbywają się po raz 23. Tegoroczne hasło „W cztery dni dookoła świata” idealnie opisuje charakter wydarzenia, podczas którego przedstawiciele biur podróży, wszystkich polskich i wielu zagranicznych regionów, hotele, ośrodki spa i wellnes, usługodawcy w turystyce oraz przewoźnicy przez cztery targowe dni będą mieli okazję do nawiązania kontaktów biznesowych, podpisania umów na przyszły sezon z wieloma kontrahentami z Polski i zagranicy, a w dodatku wszystko to będzie możliwe w jednym miejscu - powiedziała Anna Myślak, dyrektor targów Tour Salon 2012.


Stowarzyszenie "Puszcza Notecka" ładnie prezentuje się na Tour Salonie 2012.

Tradycyjnie, zwiedzający zapoznają się z szeroką ofertą wydawniczą przygotowaną przez Wielkopolską Organizację Tursytuczną oraz partnerów z regionu. Na samodzielnych stanowiskach prezentują się następujące samorządy i organizacje: miasto Kalisz, Konin i powiat koniński, Turek i powiat turecki, powiat gnieźnieński, powiat pilski, powiat czarnkowsko-trzcianecki, miasto Czarnków, gmina Drawsko, Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego, Organizacja Turystyczna Leszno - Region reprezentująca miasto Leszno i powiat leszczyński oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Gościnna Wielkopolska."

Na wspólnym stoisku wojewódzkim zaprezentowana została oferta turystyczna Wągrowca oraz gmin Międzychód, Kwilcz i Czerwonak. Ofertę turystyczną przygotowało również Starostwo Powiatowe w Kościanie i Wielkopolskie Towarzystwo Agroturystyczne. Starostwo Powiatowe w Poznaniu przygotowało wspólną ofertę z aglomeracją poznańską.


Murowana Goślina prezentuje prace z tegorocznego VI Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego. Od lewej: Arkadiusz Bednarek, Roma Dukat, Grażyna Szymała-Wołyńska i Tomasz Łęcki.

Branżę turystyczną Wielkopolski reprezentują: Pałac Hotel Szafir z Poznania, Hotele Szablewski ze Środy Wlkp. i Dymaczewa, Hotel Poznański z Lubonia, Hotele Pietrak, Pałac Baborówko i Kraina Wypoczynku i Konferencji Olandia.

Złote Medale targów Tour Salon rozdane!

Prezentujemy produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2012

Wyspa Młyńska
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Bydgoskie Centrum Informacji, Bydgoszcz
Pawilon 5
Stoisko 129

OLANDIA Kraina Wypoczynku i Konferencji
RTM sp. z o.o., Prusim
Pawilon 5
Stoisko 92

Bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (Bunkry MRU)
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Zielona Góra
Pawilon 5
Stoisko 124


Kraina Wypoczynku i Konferencji Olandia w Prusimiu zaprasza rowerzystów przez cały rok.

Targi Tour Salon dostępne są dla profesjonalistów (24 i 25 października ) i dla szerokiej publiczności (26 i 27 października). Tegorocznym krajem partnerskim targów jest Palestyna, a regionem partnerskim zostało województwo małopolskie. vans factory outlet


Przedstawiciele miast należących do stowarzyszenia Cittaslow: Mirosław Bogdanowicz (Urząd Gminy w Reszlu - od lewej), Tomasz Łęcki (burmistrz Murowanej Gośliny) i Artur Wajs (burmistrz Lidzbarka Warmińskiego).

Tradycyjnie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla publiczności. Wśród nich m.in. spotkanie z Elżbietą Dzikowską, show „Śladem szeptu amazońskiego potoku”, prezentacja Wyspy Nurków, prezentacja autokaru piłkarzy Lecha Poznań, warsztaty „Lataj z głową - czyli co nieco o tanim lataniu”, Speed Badminton Park. Bilety wstępu dla publiczności są w cenie 9 zł i 12 zł.

xxx

Już po raz 23., zawsze w październiku, odbywają się targi Tour Salon. Dają one możliwość spotkania się z dziesiątkami, czy nawet setkami potencjalnych nowych i stałych kontrahentów w krótkim czasie i w jednym miejscu. A wszystko to jest przyprawione barwą kolorów z różnych zakątków świata i Polski, które ożywiają jesienną aurę Poznania.

W ostatnich kilkunastu latach nie opuściłem ani jednej edycji Tour Salonu. Ale nie interesowały mnie propozycje biur podróży, tylko oferty polskich miast, miasteczek, gmin, powiatów i regionów w dziedzinie szeroko rozumianej turystyki rowerowej: a więc mapy tras dla posiadaczy dwóch kółek, atlasy, przewodniki, systemy nawigacji satelitarnej.

Z każdym rokiem jest w tym względzie coraz lepiej. Przybywa realnych tras i szlaków rowerowych. Dziś każdy polski region, każde miasto chce się na Tour Salonie pokazać i udowodnić, że w swej ofercie turystycznej nie zaniedbuje potrzeb pasjonatów rowerów.

Od lat w tym obszarze przoduje Wielkopolska. Nie inaczej jest i w tym roku. Dziś widziałem na terenie MTP, że nasz region proponuje nowoczesny system informacji turystycznej, jak choćby dedykowany posiadaczom telefonów komórkowych... mobilny przewodnik "Szlak Cysterski."

Polska rowerowa rozwija się z roku na rok, co w Poznaniu widać jak na dłoni. Na Tour Salonie 2012.

                                                                                  Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL