R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497273 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Zastopować ten antyrowerowy bubel!!!

 

Protest Ireneusza Rutkowskiego - znanego
poznańskiego miłośnika dwóch kółek


Ireneusz Rutkowski (drugi z lewej) na przejściu granicznym Łysa Polana. 4 lipca 2007. Z lewej Renata Walkowska, z prawej Roman Ruga, drugi z prawej Piotr Kurek. Ostatni dzień wyprawy rowerowej po Austrii, Słowacji i Polsce.

W "Gazecie Wyborczej" ukazała się informacja, iż posłanka Beata Bublewicz, szefowa parlamentarnego zespołu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego przygotowała projekt poprawek w obowiązujących przepisach drogowych, bezpośrednio dotykający cyklistów. Jeśli poprawki przejdą, rowerzysta będzie musiał się zatrzymać przed autem na skrzyżowaniu z drogą rowerową, nawet jeśli będzie miał zielone światło (sic!).

A w dodatku P.T. Posłanka tłumaczy ten pomysł koniecznością poprawienia bezpieczeństwa rowerzystów! Inny "ekspert" Adam Jasiński, konsultant Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dodaje, że przepis należy wprowadzić, ze względu na inną mentalność (czytaj: nieprzestrzeganie przepisów!) naszych kierowców, aniżeli na zachodzie Europy.

Krótko mówiąc, obydwoje przekonują, że w sytuacji, kiedy w Polsce kierowcy nagminnie rozjeżdają rowerzystów - prawidłowo przekraczających jezdnię, na przejeściu rowerowym i na zielonym świetle - należy tak zmienić przepisy, aby - w majestacie prawa - odpowiedzialność za rozjechanie spadała na rozjechanego. Kto udowodni, że poszkodowany rowerzysta zatrzymał się (na zielonym!!!), a dopiero potem ruszył? Jak udowodnić, że samochód nadjechał już po zatrzymaniu się rowerzysty (na zielonym!!!) i ponownym ruszeniu? Czegoś równie głupiego i niebezpiecznego dla cyklistów nie wymyślono od lat!

Na łamach poczytnego Wielkopolskiego Rowerowania nie muszę tłumaczyć nic więcej. Postanowiłem napisać obywatelski protest na oficjalny sejmowy adres e-mailowy Pani Posłanki. Proszę innych czytelników Wielkopolskiego Rowerowania o to samo. Musimy wspólnie zastopować ten antyrowerowy bubel!!!

                                                                      Ireneusz Rutkowski

Ireneusz Rutkowski, rocznik 1953, absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Doktor nauk ekonomicznych, obecnie pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu. Wielki pasjonat rowerów. Uczestnik i organizator międzynarodowych wypraw rowerowych po Europie: Hiszpania, Ukraina, Białoruś, Austria, Słowacja, Czechy, Niemcy, Litwa, Łotwa i Estonia. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych cyklistów Grodu Przemysła: codziennie, jeśli na to pozwalają warunki pogodowe, dojeżdża rowerem do pracy. 

Cały tekst artykułu w "Gazecie Wyborczej":
http://wyborcza.pl/1,76842,12858031,
Poslowie_utrudnia_zycie_rowerzystom_.html#ixzz2CHRVciiE

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL