R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688995 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
UCI domaga się ukarania
Duńczyka Michaela Rasmussena

 

8 LUTEGO 2008. Duńczyk Michael Rasmussen, wykluczony z ubiegłorocznego Tour de France, może zostać zdyskwalifikowany na dwa lata. Wszczęcia procedury dyscyplinarnej przeciwko niemu zażądała w piątek Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) od Federacji Kolarskiej Monako. Rasmussen posiada licencję tej federacji.

W wydanym oświadczeniu UCI zaznaczyła, że liczy na ukaranie Rasmussena za "unikanie z premedytacją" kontroli antydopingowych przed ubiegłorocznym Tour de France. "Naruszenia przepisów, jeśli zostaną udowodnione, podlegają karze dwuletniej dyskwalifikacji" - podkreśla UCI.

Rasmussen został wycofany z Tour de France przez własną ekipę Rabobank na kilka dni przed zakończeniem wyścigu, gdy praktycznie miał zwycięstwo w kieszeni. Tydzień później holenderska grupa zwolniła go dyscyplinarnie, podając jako powód przekazywanie fałszywych informacji co do miejsca pobytu w okresie przygotowań do Tour de France 2007.

33-letni Duńczyk nie przyznał się do stosowania środków dopingowych i zamierza wytoczyć proces swojej byłej grupie.

***

Michael Rasmussen swoją karierę rozpoczął jako kolarz górski. Zwyciężył w 1999 roku w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim. W Tour de France debiutował w 2004 roku. Podczas jego występu w roku 2005 wygrał etap dziewiąty, wygrał klasyfikację górską, a cały Tour de France ukończył na siódmym miejscu ze stratą 11 minut i 33 sekund do lidera. W 2006 roku Rasmussen ponownie zwyciężył w klasyfikacji górskiej Tour de France. 19 lipca 2007 za unikanie kontroli antydopingowych Duńska Federacja Kolarska ukarała go wykluczeniem z mistrzostw świata i olimpiady w Pekinie. W środę 25 lipca 2007 wycofał się z Tour de France podejrzewany o stosowanie dopingu. Do tamtej pory był zdecydowanym liderem Tour de France wyprzedzając o 3 minuty i 10 sekundy Hiszpana Alberto Contadora.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL