R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41393210 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Paolo Bettini ze złamanym żebrem

 

 

 "Wszystko mnie boli, ale jestem optymistą. W zeszłym roku w Giro d'Italia przez dwa tygodnie jechałem ze złamanym żebrem i wytrzymałem. Przyzwyczajam się do bólu. Obiecuję, że zrobię wszystko, by jak najszybciej wsiąść ponownie na rower" - wyznał 34-letni Bettini.

Do wypadku doszło w czwartek na 60. kilometrze trasy etapu prowadzącego z Viany do Vitoria-Gasteiz. Na śliskiej nawierzchni przewróciło się czterech kolarzy, wśród nich Bettini. Włoch po upadku przejechał jeszcze 20 km, ale z powodu narastającego bólu wycofał się.

***

Paolo Bettini (rocznik 1974), dwukrotnie (w Salzburgu w 2006 i w Stuttgarcie w 2007) wywalczył tytuł mistrza świata w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. W 2004 roku został mistrzem olimpijskim w Atenach, jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Świata w kolarstwie szosowym.

Został zawodowcem w 1997 roku. W kolejnych latach był praktycznie nie do pokonania w ciężkich wyścigach jednodniowych, ponieważ z powodu swojej ekspansywności i nieobliczalności potrafił się wybić na prowadzenie zarówno na podjazdach, jak i w sprincie z grupy. Cechy jego charakteru dały mu przydomek il Grillo (Świerszcz). W latach 2002 - 2004 wygrywał klasyfikację punktową Pucharu Świata. Szczególnie w 2003 dominował, wygrywając trzy wyścigi zaliczane do Pucharu Świata. Poza tym, od początku 2003 roku Bettini często obejmował prowadzenie w światowym rankingu UCI.

Na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 w Atenach zdobył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego. Do roku 2006 jego najwyższą lokatą w mistrzostwach świata, gdzie od kilku lat jest niezmiennie kapitanem drużyny narodowej Włoch, było drugie miejsce w 2001 roku. W 2004 również miał duże szanse na zdobycie wysokiego miejsca w MŚ, niestety z powodu kontuzji kolana nie mógł tego dokonać. Dopiero w roku 2006, w Salzburgu udało mu się zdobyć upragniony tytuł i założyć tęczową koszulkę. Swój sukces na MŚ powtórzył w roku ubiegłym w Stuttgarcie.

W tym roku w kilku wywiadach prasowych dał do zrozumienia, że chciałby zostać w Pekinie ponownie mistrzem olimpijskim i we Włoszech zdobyć, po raz trzeci z rzędu, tytuł mistrza świata.

 

 

 

Złamane żebro - taką diagnozę postawili lekarze po analizie badań, którym musiał poddać się mistrz olimpijski z Aten i dwukrotny świata (2006 i 2007), włoski kolarz Paolo Bettini (Quick Step) po kraksie na trasie czwartego etapu wyścigu Dookoła Kraju Basków.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL