R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686328 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wiadomości niedzielne - 20 kwietnia

 

*Dwa maratony MTB - Wrocław i Murowana Goślina * Cunego wygrał Amstel Gold Race * Hellena Tour 2008 dla Krzysztofa Jeżewskiego * Polki daleko w Belgii


 

 

 

 

* We Wrocławiu odbył się już kolejny rok z rzędu Mio Fujifilm Maraton (organizator Maciej Grabek). Wystartowało w nim ponad 1200 zawodniczek i zawodników. Rozpoczęli oni jazdę kilka minut po godzinie 11 z terenu kąpieliska przy ulicy Kłokoczyckiej 2. Pasjonaci MTB pedałowali w stronę Trzebnicy - na trzech dystansach - 28 km, 59 km, 86 km - i wracali na metę do Wrocławia.

Replica Handbags


Wielkopolanka Kinga Zozulińska (nr 479) na trasie niedzielnego maratonu.

Wyścig pań na dystansie giga wygrała Magdalena Hałajczak (Kons-Bet Fan Sport Zielona Góra), wśród mężczyzn na tym dystansie triumfował Albert Fokt z Kalisza.


Poznanianki - od lewej Małgorzata Zellner, Magdalena Hałajczak i Agnieszka Gulczyńska - we Wrocławiu stanęły na podium.

Kolarze z całej Polski fetowali sześćdziesiąte urodziny Zbyszka Krzeszowca, przed laty znakomitego kolarza szosowego - obecnie czołowego mastersa w maratonach MTB. Autor tej strony też brał udział w tym maratonie, dystans mega, i go ukończył - choć trasa była bardzo trudna i zarazem błotnista.

Replica Celine Handbags


Lekarka Katarzyna Kozioł na piaszczystym podjeździe.

Szersza relacja z tej imprezy w poniedziałek na stronie Wielkopolskie Rowerowanie: startowali w niej licznie Wielkopolanie - z Piły, Wrześni, Konina, Puszczykowa, Jarocina, Buku, Poznania, Leszna, Złotowa.


* W Murowanej Goślinie odbył się maraton MTB po Puszczy Zielonka (organizator Grzegorz Golonko). Wzięlo w nim udział ponad 600 zawodników. Rywalizację na dystansie giga wygrał Andrzej Kaiser przed Pawłem Wiendlochą i Aleksandrem Dorożałą.

 

 

 

* Włoch Damiano Cunego z grupy Lampre wygrał największy kolarski wyścig klasyczny w Holandii - Amstel Gold Race. Na prowadzącym pod górę finiszu w Valkenburgu wyprzedził Luksemburczyka Franka Schlecka i Hiszpana Alejandro Valverde. Wyścig na liczącej 257 km trasie z Maastricht do Valkenburga długo stał pod znakiem ucieczki trzech kolarzy (Van de Walle, Kriwcow, Timmer), których peleton doścignął 36 km przed metą. W końcówce uformowała się dziewięcioosobowa czołówka. Najwięcej sił na finiszu zachował Damiano Cunego, który skontrował atak Franka Schlecka. Cunego ma na koncie triumf w Giro d'Italia w 2004 roku i dwa zwycięstwa w jesiennym klasyku Giro di Lombardia. W niedzielę po raz pierwszy wygrał jeden z większych klasyków wiosennych.

Wyniki - Maastricht -Valkenburg, 257 km

1. Damiano Cunego (Włochy/Lampre) - 6:35.29
2. Frank Schleck (Luksemburg/CSC) - ten sam czas
3. Alejandro Valverde (Hiszpania/Caisse d'Epargne)- strata 2 sekund
4. Davide Rebellin (Włochy/Gerolsteiner) - 2
5. Thomas Dekker (Holandia/Rabobank) - 6
6. Christian Pfannberger (Austria/Barloworld) - 14
7. Siergiej Iwanow (Rosja/Astana) - 18
8. Rodriguez (Hiszpania/Caisse d'Epargne) - 23
9. Karsten Kroon (Holandia/CSC) - 27
10. Jerome Pineau (Francja/Bouygues Telecom) - 45

 

* Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat) wygrał w niedzielę trzyetapowy, międzynarodowy wyścig kolarski Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour 2008, znany wcześniej pod nazwą "Kalisz - Konin". Kolarz zawodowej grupy CCC Polsat był najszybszy na metach wszystkich etapów i w klasyfikacji generalnej wyprzedził Piotra Zaradnego (DHL Autor) o 21 sekund. Kolejność na mecie trzeciego etapu była identyczna jak na dwóch poprzednich - Jeżowski wyprzedził Zaradnego i Błażeja Janiaczyka (Mróz Action Uniqa).

 

 

 

* Chinka Ren Chengyuan wygrała w belgijskiej miejscowości Houffalize pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Słabo wypadły Polki. Najlepsza - Magdalena Sadłecka zajęła 29. miejsce, tracąc do Chinki blisko 15 minut. Wicemistrzyni świata z 2005 roku Maja Włoszczowska została sklasyfikowana dopiero na 88. miejscu. Niespodzianką jest także dopiero szósta pozycja mistrzyni olimpijskiej Norweżki Gunn-Rity Dahle-Flesjaa, która dominowała w tej dyscyplinie w kilku ostatnich latach.

Wyniki

1. Ren Chengyuan (Chiny) - 2:11.06 h
2. Irina Kalentiewa (Rosja) - strata 35 sekund
3. Marie-Helene Premont (Kanada) - 1.08 min
4. Margarita Fullana (Hiszpania) - 2.23
5. Georgia Gould (USA) - 2.47
6. Gunn-Rita Dahle-Flesjaa (Norwegia)- 4.00
...
29. Magdalena Sadłecka (Polska) - 14.58
31. Aleksandra Dawidowicz (Polska) - 16.04
45. Anna Szafraniec (Polska) - 20.53
88. Maja Włoszczowska (Polska) - 2 rundy

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL