R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602147 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Brandenburgia zaprasza na rowery

 

Wczoraj, w sobotę 18 października, zakończyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich największe targi turystyczne w Polsce – Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. W tym roku w targach wzięło udział ponad 750 wystawców z 40 krajów.


Przedstawiciele Brandenburgii na targach TOUR SALON 2008. www.celineoutletstore.com

TOUR SALON odbył się już po raz dziewiętnasty, zaś po raz czwarty swą turystyczną ofertę przedstawiła Brandenburgia - jeden z piętnastu landów niemieckich. 

Rower jako podstawa wypoczynku
Z Jolantą Tenner-Imbierską, o turystycznych atrakcjach Brandenburgii, rozmawia Piotr Kurek

 

– Po raz kolejny Brandenburgia przedstawia się w Poznaniu, z czym w tym roku?

– Jesteśmy tu już czwarty rok z rzędu. Nie bez znaczenia jest fakt, że coraz więcej polskich biur podróży przyjeżdża do nas do Poczdamu, korzysta z naszych propozycji i podpowiedzi, by w najlepszy z możliwych sposobów organizować wycieczki dla Polaków. Przygotowaliśmy w tym roku specjalną ofertę w języku polskim.

 – Jakie są największe atrakcje Brandenburgii?

– Brandenburgia jest znana z tego, że na jej terenie jest wiele pałaców i zamków - szczególnie tych, w których żyli i tworzyli historię Hohenzollernowie. Aż siedemnaście z nich znajduje się w Poczdamie, ale w całej Brandenburgii jest ich ponad 500. Mówiąc inaczej, gdzie się człowiek nie obróci, w którąkolwiek stronę pójdzie lub pojedzie - zawsze trafi na pałac lub zamek. Brandenburgia ma wiele przepięknych terenów naturalnych - jedna trzecia część landu stanowią tereny będące pod ochroną: jeden park narodowy, trzy rezerwaty biosfery, jedenaście parków przyrody. Szczególnym regionem jest Szprewald, liczący 350 kanałów o łącznej długości ponad tysiąca kilometrów. Można na nich pływać łodziami dwudziestoosobowymi z flisakiem bądź kajakiem.

– Jakim miejscem jest Brandenburgia dla rowerzystów?

– Brandenburgia jest prawdziwym rajem dla rowerzystów. Jest regionem znanym dobrze w Niemczech i chętnie odwiedzanym przez miłośników dwóch kółek. W Brandenburgii jest trzynaście tras rowerowych o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, jak również szesnaście tras dla cyklistów o znaczeniu lokalnym. Główne szlaki to Berlin - Kopenhaga, Berlin - wyspa Usedom, wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry. To także szlak wzdłuż Szprewy, czy też prowadzący do tutejszych zamków i pałaców.

 – A jakiś szczególny, lokalny szlak rowerowy?

– Jest taki, w Szprewaldzie. Jest to szlak ogórka, gdyż w w tej części landu uprawa ogórka jest kultywowana na wysokim poziomie i stąd cyklista może poznać miejsca i okolice, gdzie zbierane są bodaj najlepsze w Niemczech ogórki.

 – Jak obsługiwany jest turysta rowerowy w Brandenburgii?

– Nasza centrala w Poczdamie, TMB Tourismus-Marketing Brandenburg GmbH, oferuje rowerzyście specjalny system nawigacyjny (z wykorzystaniem techniki satelitarnej), który pokazuje największe atrakcje turystyczne po drodze, miejsca noclegowe na każdą kieszeń, także system Bett& Bike, gdzie turysta może przespać się i bezpiecznie przechować przez noc rower. Takich miejsc ze znakiem Bett&Bike jest w Brandenburgii kilkadziesiąt.

– Ile jest łącznie kilometrów tras i ścieżek rowerowych w Brandenburgii?

– Jest ich łącznie 4000 kilometrów. Ostatnio została oddana do użytku trasa o długości ponad tysiąca kilometrów: Tour Brandenburg. Prowadzi ona przez główne miasta landu.

– Czy Polacy teraz w 2008 roku chętnie odwiedzają Brandenburgię? 

– Statystyki pokazują, że rośnie zainteresowanie Polaków Brandenburgią. W roku 2007 z noclegów hotelowych, nie licząc schronisk turystycznych, skorzystały 74 tysiące Polaków. I był to 21-procentowy wzrost w stosunku do 2006 roku. Rok 2008 potwierdza ową rosnącą tendencję. Obsługujemy wiele polskich biur podróży, które organizują wycieczki autokarowe do lub po Brandenburgii.

Jolanta Tenner-Imbierska, w TMB Tourismus-Marketing Brandeburg GmbH odpowiada za promocję Brandenburgii w Polsce, w Poznaniu była szefem stoiska tego niemieckiego landu na targach TOUR SALON. Wcześniej pracowała w Cottbus w dziale sprzedaży hotelu Holiday Inn. Jest absolwentką Wydziału Turystyki poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

TEKST NAPISANY: 18 października 2008

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL