R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688452 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dziś w Paryżu prezentacja
trasy Tour de France 2009

 

Amerykanin Lance Armstrong nie weźmie udziału dzisiaj, 22 października, w Paryżu w uroczystej prezentacji trasy Tour de France 2009. Mapę przyszłorocznej Wielkiej Pętli odsłonią zwycięzcy trzech ostatnich edycji, Hiszpanie Oscar Pereiro, Alberto Contador i Carlos Sastre - ujawnili organizatorzy uroczystości. 

Armstrong, który zdominował Tour de France w latach 1999-2005, ogłosił niedawno powrót do kolarstwa po trzyipółletniej przerwie. Początkowo twierdził, że jego głównym celem, oprócz prowadzenia światowej kampanii na rzecz walki z rakiem, będzie ósme zwycięstwo w tym wyścigu, ale tydzień temu postawił znak zapytania przy swoim starcie we Francji.

"Niestety mam problemy z organizatorami, dziennikarzami oraz kibicami. Ich postawa mogłaby zakłócić moją misję - skupienie uwagi świata na walce z rakiem" - wyjaśnił kolarz w wywiadzie dla "La Gazzetta dello Sport". Na razie Armstrong postanowił, że w maju przyszłego roku po raz pierwszy w karierze pojedzie w Giro d'Italia.

W przeddzień prezentacji trasy Tour de France organizatorzy zdradzili kilka szczegółów. Wiadomo od wielu miesięcy, że wyścig rozpocznie się jazdą na czas na torze ulicznym Formuły 1 w Monako. Kolarze pojadą następnie w Pireneje, odwiedzą Barcelonę, zawrócą w stronę Alp i wschodnią częścią kraju, zahaczając o Szwajcarię, dotrą do Paryża.

Tour de France, organizowany w tym roku wyjątkowo pod egidą francuskiej federacji, wraca pod skrzydła światowej federacji, czego symbolem będzie obecność na prezentacji trasy szefa Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Irandczyka Pata McQuaida.

TEKST NAPISANY: 22 października 2008

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL