R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41310026 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Grupa Mróz Action marzy
o wielkich sportowych sukcesach

 

Z Piotrem Kosmalą, o kolarskich planach na przyszłość, rozmawia Piotr Kurek


Piotr Kosmala zasadniczo odmładza kolarski team o nazwie Mróz Action.

– Jaki dystans pan dziś jechał?

– Ten średni, Medio, w granicach 40 kilometrów.

– W jakim czasie go pan pokonał?

– Nie mam pojęcia. Jechałem bez specjalnego przygotowania. Traktowałem to jako dobrą zabawę, gdyż pedałowałem w towarzystwie przyjaciół z Gdańska - Piotra Spyry, Grzegorza Pelowskiego, Jurka Węsierskiego. To byli kolarze i moi przyjaciele. I przyjaciele kolarstwa.

– Całe pana życie związane jest z Gdańskiem?

– Tak, to prawda. Bardzo dobrze mi się dziś jechało po tych górkach i wyniesieniach, które otaczają Gdańsk. Są tu bardzo dobre warunki do jazdy na rowerze, wzgórza morenowe aż zachęcają to tego, by siąść na rower i spokojnie tu pedałować. Trasa urozmaicona - i asfalt, i ostre zjazdy, strome podjazdy.

 – Czy zgodzi się pan z opinią, że Gdańsk jest rowerową stolicą Polski, że ma najwięcej kilometrów ścieżek rowerowych w naszym kraju?

– Z tego, co mi wiadomo, Gdańsk ma dobrze rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych. Praktycznie wszędzie można dojechać na rowerze. I to bezpiecznie. Władze miasta z jego prezydentem Pawłem Adamowiczem starają się o to, by Gdańsk w tym względzie prezentował się dobrze, jak inne wielkie miasta Europy.

– Jest pan trenerem kolarstwa, menedżerem grupy Mróz Action Uniqa. Jakie ma pan plany na 2009 roku?

– W 2009 roku nazwa grupy składać się będzie z dwóch słów - Mróz Action. Będą to sponsorzy tytularni. Zamierzam znacznie odmłodzić skład. Ze starej, dotychczasowej ekipy zostaje Błażej Janiaczyk, Mariusz Witecki. Dochodzą doń: Jacek Morajko - tegoroczny olimpijczyk, Wojciech Dybel, Mateusz Taciak, Piotr Osiński, Paweł Cieślik. Rozmawiam jeszcze z dwoma zawodnikami, ale dziś jest zbyt wcześnie, by podawać ich nazwiska. Są to Polacy i to młodzi.

– Mateusz Taciak wygrał w tym roku kilka wyścigów we Francji, na szosowych mistrzostwach Polski w Złotoryi bardzo dobrze pojechał na czas.

– Myślę, że Mateusz Taciak będzie się dobrze spisywał w wyścigach etapowych, gdzie będą etapy jazdy indywidualnej na czas. Jest on dobrym czasowcem. Na pewno koledzy będą mu w tym pomagali.

Czy sportowa aktywność grupy Mróz Action ograniczy się tylko do roku 2009?

– Jest to projekt na trzy lata, z firmami Mróz i Action jako głównymi sponsorami. Podpisaliśmy kontrakt z amerykańską firmą Jamis, na której rowerach grupa będzie startowała w wyścigach. Myślę, że będzie się ona ładnie prezentowała, że kibice kolarstwa znów będą słyszeć o sukcesach szosowców teamu Mróz Action. Nie ukrywam, że na tym nam zależy. Pierwszych dobrych wyników spodziewamy się w roku 2009, na wielkie zwycięstwa liczymy w 2010 roku.

– Czy nowa ekipa Mróz Action zostanie oficjalnie zaprezentowana?

– Myślę, że będą dwie prezentacje. Jedna z nich zapewne odbędzie się w Borku Wielkopolskim, a druga - myślę, że w Gdańsku.

Piotr Kosmala, rocznik 1967, startował 5 października 2008 w gdańskiej edycji Skandia MTB Maraton na dystansie Medio - 42 km. Zajął on 43. miejsce w czasie 1:36:26 h. Sklasyfikowano na tym dystansie 274 zawodniczek i zawodników.

TEKST NAPISANY: 23 października 2008

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL