R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482090 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Znamy dziesiatkę CCC Polsat
na sezon kolarski 2009

 

Grupy kolarskie w Polsce, a jest ich coraz mniej, praktycznie zakończyły formowanie swych teamów na sezon 2009. Tak, między innymi, stało się w znanej od lat zawodowej ekipie kolarskiej CCC Polsat Polkowice.

W jej składzie nastąpiły znaczne zmiany. W obecnym składzie znalazło się jedynie czterech kolarzy z tego roku roku i są to: Tomasz Kiendyś, Krzysztof Jeżowski, Jarosław Rębiewski i Tomasz Lisowicz.


Bartłomiej Matysiak (z lewej) od 2009 będzie jeździł w CCC Polsat Polkowice.

Tomasz Kiendyś i Krzysztof Jeżowski startowali w tegorocznym 65. Tour de Pologne w reprezentacji Polska-BGŻ, kierowanej przez Piotra Wadeckiego. Jechali w nim także dwaj zawodnicy, którzy teraz dołączyli do teamu CCC Polsat: Łukasz Bodnar i Bartłomiej Matysiak. Można zatem śmiało powiedzieć, że połowa narodowego teamu z 65. TdP w 2009 roku jeździć będzie w pomarańczowych barwach.

Od przyszłego sezonu w ekipie CCC Polsat będzie się ścigał dwukrotny, złoty medalista mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas (2007,2008) – Łukasz Bodnar. Należy dodać, że Łukasz Bodnar był już zawodnikiem ekipy z Polkowic i ścigał się w jej barwach w sezonach 2003 i 2004, kiedy to ekipa nosiła nazwy: CCC Polsat i Hoop CCC Polsat. Drugim, poważnym wzmocnieniem ekipy będzie utalentowany zawodnik ekipy warszawskiej Legii, srebrny medalista tegorocznych mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego – Bartłomiej Matysiak.


Dariusz Miłek w tym roku reprezentował Polskę na spotkaniu najwybitniejszych przedsiębiorców świata w Monte Carlo.

Ponadto w składzie ekipy na zbliżający się sezon znalazła się czwórka kolarzy którzy wcześniej reprezentowali barwy klubów na Zachodzie. I tak, bracia Piotr i Kamil Zielińscy ścigali się we francuskich klubach: Bretagne – Amor i VPC Lorient. Od sześciu sezonów barwy francuskiego klubu CC Etupes reprezentował 5. kolarz tegorocznych MP w Złotoryi - Tomasz Smoleń. W składzie znalazł się również Adrian Honkisz ścigający się wcześniej w ekipie Miche a w ostatnim sezonie w barwach TKK Pacific Toruń. Adrian Honkisz jest srebrnym medalista Mistrzostw Polski 2008 w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U-23.


Czterech kolarzy z tego narodowego składu od 2009 roku jeździć będzie w barwach CCC Polsat.

Skład ekipy CCC Polsat Polkowice na sezon kolarski 2009

1. Krzysztof Jeżowski,
2. Tomasz Kiendyś,
3. Jarosław Rębiewski,
4. Tomasz Lisowicz,
5. Łukasz Bodnar,
6. Bartłomiej Matysiak,
7. Tomasz Smoleń,
8. Adrian Honkisz,
9. Piotr Zieliński,
10. Kamil Zieliński.

Funkcję dyrektora sportowego ekipy w sezonie 2009 będzie sprawował znakomity i utytułowany kolarz, obecny selekcjoner szosowej kadry Polski – Piotr Wadecki.


Piotr Wadecki (2663), wystartował 5 października 2008 w Gdańsku w Skandia MTB Maraton, pokieruje treningami i startami kolarzy CCC Polsat w 2009 roku.

Dziś w rozmowie z autorem Wielkopolskiego Rowerowania prezes Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego MKS Orzeł Polkowice Krzysztof Korsak podkreślił, że skład ekipy kolarskiej został znacznie odmłodzony. Dodał, że szefowie klubu, jak i Dariusz Miłek - miliarder, człowiek biznesu, główny sponsor, w przeszłości kolarz - oczekują od kolarzy w pomarańczowych strojach w 2009 roku wielu, wielu sukcesów i zwycięstw nie tylko na drogach Polski.  

Sylwetka Dariusza Miłka na stronie Ludzie kolarstwa

TEKST NAPISANY: 23 października 2008

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL