R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41697029 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ryszard Szurkowski w niedzielę w Polskim Radiu
opowiadał o swej karierze i kolarstwie

 

Uprawiał kolarstwo przez dwadzieścia lat. Pokonał w tym czasie setki tysięcy kilometrów na rowerze, prawie pół miliona. Cztery razy wygrał Wyścig Pokoju, jedenaście razy był mistrzem Polski. W 1973 roku w Barcelonie w imponującym stylu został mistrzem świata. Dwukrotnie wywalczył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w jeździe drużynowej na czas - Monachium (1972) i Montreal (1976).

Ryszard Szurkowski, bo nim tu mowa, jest najwybitniejszym polskim kolarzem wszech czasów. W swej bogatej karierze aż siedemset razy stawał na podium - 350 jako zwycięzca wyścigów i 350 - jako zdobywca 2. i 3. miejsc.


Ryszard Szurkowski z synem Wiktorem w siedzibie klubu kolarskiego o nazwie Szurkowski  na warszawskiej Woli.

W niedzielę 16 listopada 2008 od godziny 14.00 wybitny kolarz w pierwszym programie Polskiego Radia przez trzy godziny opowiadał o swej karierze i kolarstwie, odpowiadając na pytania redaktora Tomasza Zimocha i radiosłuchaczy.

W pierwszej godzinie, do godziny 15, o sukcesach Ryszarda Szurkowskiego mówił między innymi Bogdan Tuszyński, niezapomniany sprawozdawca z Wyścigów Pokoju i zarazem autor wielu książek o kolarstwie. Audycja trwała trzy godziny i w jej trakcie - poza radiosłuchaczami - o Wielkim Mistrzu Szosy mówili także: Karol Strasburger i Zbigniew Szczepkowski.   

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL