R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689324 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Austriak Bernhard Kohl
zdyskwalifikowany na dwa lata

 

Trzeci kolarz tegorocznego Tour de France Austriak Bernhard Kohl został zdyskwalifikowany na dwa lata przez narodową agencję antydopingową (NADA) za stosowanie tzw. erytropoetyny nowej generacji (CERA).

Zgodnie z doniesieniami prasowymi, Austriak nie skomentował orzeczenia. Wcześniej jednak oczekiwał, że pełne wyznanie swych przewin wpłynie korzystnie na wymiar kary, która wyniesie jeden rok.

Dziś w Wiedniu Kohl składał zeznania przez dwie godziny 40 minut przed narodową agencją antydopingową. "Zeznawałem i zrobiłem to w uczciwy sposób" - powiedział kolarz Austriackiej Agencji Prasowej.

Kilka tygodni temu 26-letni Kohl (zwycięzca klasyfikacji górskiej w TdF) przyznał się, że używał niedozwolonych środków podczas lipcowych zawodów. "Jestem tylko człowiekiem i jak człowiek uległem słabości" - tłumaczył wówczas Austriak.

Austriak Bernhard Kohl zajął trzecie miejsce w tegorocznym Tour de France i wygrał klasyfikację górską. Francuska agencja antydopingowa (AFLD) niedawno ponownie przenalizowała próbki pobrane od Austriaka i innych kolarzy jadących w tegorocznym TdF. Okazało się, że we krwi Kohla (dwie próbki - jedna z 3 lipca, druga z 15 lipca) znaleziono ślady erytropoetyny nowej generacji.

Doping CERA w Tour de France stosowali też Włosi Riccardo Ricco (wygrał dwa etapy) i Leonardo Piepoli (jeden) oraz Niemiec Michael Schumacher (triumfator dwóch czasówek).

W połowie października, w reakcji na oświadczenie Kohla, belgijski zespół kolarski Silence-Lotto postanowił rozwiązać kontrakt (miał obowiązywać do 2011 roku) z Austriakiem, wcześniej jeżdżącym w barwach Gerolsteiner.

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL