R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955477 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Team Milram zagrożony

 

Niemiecka grupa kolarska Milram może zostać rozwiązana. Jej główny sponsor szuka sposobu na wycofanie się z umowy, która miała obowiązywać do końca 2010 roku - poinformował dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Według gazety, adwokaci przedsiębiorstwa mleczarskiego Nordmilch, które wykłada na grupę Milram 8 mln euro rocznie, prowadzą rozmowy z menedżerem ekipy Gerry van Gerwenem na temat warunków wycofania się ze sponsoringu. Firma najchętniej wycofałaby się natychmiast ze sponsorowania kolarstwa, ale jej szefowie mają świadomość, że taki krok, taka decyzja oznaczałaby koniec niemieckiego cyklizmu na najwyższym poziomie.

Menedżer ekipy Gerry van Gerwen był zaskoczony doniesieniami znanego dziennika niemieckiego, mówiąc wprost: "Nie słyszałem nic na ten temat."

Jednak firma Nordmilch AG poinformowała dziś na swej stronie internetowej, http://www.team-milram.de/de/, o tym, że "jej zaangażowanie w profesjonalne kolarstwo jest obecnie omawiane. Firma poinformuje opinię publiczną o swych decyzjach, gdy zostaną one podjęte."

Wcześniej, bo na początku listopada, firma Nordmilch poinformowała o odejściu Martina Mischela, szefa ds. sprzedaży i marketingu. Powodem były "różnice opinii na temat dalszej polityki biznesowej." Mischel był odpowiedzialny w Nordmilch za sponsorowanie teamu kolarskiego.

Niechęć do dalszego łożenia na kolarstwo w Republice Federalnej Niemiec wydaje się mieć związek z dopingiem. Przypadki dwóch znanych kolarzy - Niemca Stefana Schumachera i Austriaka Bernharda Kohla - przyłapanych na wspomaganiu swych organizmów erytropoetyną nowej generacji (CERA) podczas tegorocznego Tour de France, "wywołują w nas zakłopotanie i niepewność". To słowa Otto Lattwesena, szefa zarządu firmy. Decyzje podjęte przez niemieckie telewizje ARD i ZDF, by nie transmitować Tour de France stanowią kolejny cios. "Jesteśmy jedynym niemieckim teamem cyklu Pro Tour, ale nikt w Niemczech nie będzie tego oglądał" - podkreśla Otto Lattwesen.

Team Milram liczył w 2008 roku 27 kolarzy: z różnych krajów, bardzo doświadczonych i wielce utalentowanych młodych zawodników. Gwiazdą ekipy jest Niemiec Erik Zabel, obok niego trenują i jeżdżą: Marco Velo, Fabio Sabatini, Brett Lancaster, Matej Jurco, Elia Rigotto, Andrey Grivko, Luca Barla, Christian Knees, Niki Terpstra, Martin Velits, Volodymyr Diudia, Markus Eichler, Peter Velits, Dennis Haueisen, Dominik Roels, Enrico Poitschke, Christian Kux, Artur Gajek, Ralf Grabsch, Sergio Ghisalberti, Sebastian Schwager, Igor Astarloa, Alessandro Petacchi, Björn Schröder, Martin Müller i Alberto Ongarato.

Rozwiązanie ekipy Milram byłoby kolejnym ciosem w niemieckie kolarstwo zawodowe, które w sezonie 2009 nie miałoby swojego zespołu w elicie.

Liczne afery dopingowe spowodowały, że w Niemczech sponsorzy odwracają się od kolarstwa. Przejawem kryzysu są odwoływane wyścigi, na czele z przyszłorocznym Deutschland Tour, a także zakończenie działalności przez grupy zawodowe T-Mobile i Gerolsteiner.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL