R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40478491 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Kolarska grupa Saxo Bank straciła sponsora

 

Duńska zawodowa grupa kolarska Saxo Bank (znana wcześniej pod nazwą CSC) straciła w poniedziałek współsponsora, firmę IT Factory, która znalazła się na skraju bankructwa na skutek malwersacji jednego z właścicieli - poinformował menadżer zespołu Bjarne Riis.

IT Factory, spółka działająca w branży technologii informatycznych, przed kilkoma dniami podawała, że spodziewa się zysku w wysokości 400 milionów koron (około 53,6 milionów euro). W poniedziałek okazało się jednak, że optymizm był przedwczesny, a dyrektor IT Factory Stein Bagger  zniknął podczas podróży do Dubaju - o czym powiadomił współwłaściciel i prezes spółki Asger Jensby.


Frank Schleck (czwarty z lewej) był w 2007 roku, także i w tym, jedną z kolarskich gwiazd Tour de Pologne. Karpacz - 16 września 2007.

Prezesa Asgera Jensbyego o zniknięciu Steina Baggera poinformowała żona tego ostatniego. W zaistniałej sytuacji Jensby zarządził przegląd aktywów firmy i wówczas okazało się, że w kasie firmy brakuje pół miliarda koron duńskich.

"Wszczęliśmy dochodzenie przeciw dyrektorowi Steinowi Baggerowi w sprawie zagarnięcia przez niego co najmniej 500 milionów koron (ok. 67 mln euro)" - wyjaśnił Jensby podczas konferencji prasowej. Baggera szuka intensywnie Interpol.

"Ekipa nie zawiesza działalności. Pracujemy dalej i wraz z naszym głównym sponsorem Saxo Bank próbujemy wybrnąć z sytuacji i znaleźć nowego współsponsora" - zapewnił ze swej strony Riis.

We wrześniu Riis zakomunikował dziennikarzom, że IT Factory wraz z Saxo Bankiem będą sponsorami znanej zawodowej grupy kolarskiej, której gwiazdami są Szwajcar Fabian Cancellera i bracia Franck i Andy Schleckowie z Luksemburga. Kontrakt z IT Factory został podpisany na trzy lata i jego roczna wartość opiewała na sumę 40 milionów koron (5.37 mln euro).

"Mieliśmy spotkanie z zawodnikami i zagwarantowaliśmy im, że grupa nie przestanie istnieć" - podkreślił Bjarne Riis, zwycięzca Tour de France w 1996 roku.

Saxo Bank natomiast nie wyraził zainteresowania przejęciem zobowiązań IT Factory ani zwiększeniem swego udziału finansowego w sponsorowaniu zespołu. Zdaniem banku samodzielne utrzymywanie grupy nie jest dla niego interesujące.
 

 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL