R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739868 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mateusz Taciak może być
gwiazdą teamu Mróz Action

 

Mateusz Taciak ma 24 lata, pochodzi z Kórnika i jest jednym z najlepszych i najbardziej obiecujących polskich kolarzy szosowych. W tym roku uczestniczył w prawie osiemdziesięciu wyścigach, z których dziesięć wygrał - w tym trzy czasówki.

W 2008 roku reprezentował przez większą część sezonu francuski klub kolarski C.C. Etupes Doubs Pays Montbeliard, ale w listopadzie w koszulce reprezentanta Polski jechał w jednym z najważniejszych wyścigów w Azji - Tour of Hainan.


Na tym rowerze Mateusz Taciak startował w chińskim Tour of Hainan.

W tej wyprawie na piękną chińską wyspę uczestniczyli podopieczni Piotra Kosmali, trenera grupy Mróz Action, która jesienią zmieniła swój skład. Mówiąc krótko, nastąpiło znaczne odmłodzenie zespołu i jednym z nowych kolarzy teamu Mróz Action został właśnie Mateusz Taciak. Na pięknej wyspie Hainan, zwanej niekiedy azjatyckimi Hawajami, ekipa Mroza jadąca w barwach biało-czerwonych wygrała chiński tour drużynowo.

Mateusz Taciak w tej chińskiej konfrontacji jechał na rowerze szosowym o nazwie Antkowiak i zajął ostatecznie dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej. I zapracował na zespołowy sukces teamu Mróz Action/Polska i Piotra Kosmali.


Ci młodzi ludzie stanowią o kolarskiej sile kórnickiego klubu.

Młody kórniczanin bardzo dobrze jeździ na czas i od dziesięciu lat kojarzony jest z grupą kolarską UKS Jedynka Limaro Kórnik. Istnieje ona, tak na dobrą sprawę, od dziesięciu lat i jej trenerem jest Robert Taciak (rocznik - 1964), ojciec Mateusza.

Dziś w Kórniku, w miejscowej sali Domu Strażaka, odbyło się podsumowanie tegorocznego sezonu sekcji kolarskiej, która liczy, to nie błąd, aż 38 zawodniczek i zawodników. Nie tylko z Kórnika, ale także i z innych miejscowości.


Grażyna Głowacka, radna powiatu poznańskiego, w tym roku przejechała 840 km na rowerze wzdłuż granicy polsko-niemieckiej i dziś w Kórniku życzyła młodym ludziom wiary w samych siebie i  piękny sport, jakim jest kolarstwo.

Co tu dużo mówić, kolarze UKS Jedynka Limaro Kórnik w sezonie 2008 zdobyli łącznie szesnaście medali mistrzostw Polski. Dwoje z nich reprezentowało Polskę na mistrzostwach świata i Europy (Bartosz Rajkowski i Katarzyna Pawłowska). Mateusz Taciak był w szerokiej kadrze Piotra Wadeckiego (selekcjonera narodowej reprezentacji) przed jubileuszowym, 65. Tour de Pologne.

UKS Jedynka Limaro Kórnik to dobrze znana marka w polskim kolarstwie, której przewodzą prezes Seweryn Waligóra, kierownik sekcji kolarskiej Robert Taciak, były reprezentant Polski Jan Antkowiak oraz instruktor Wojciech Niemier.

Dziś w Kórniku było radośnie, gdyż kolarze kórnickiego klubu startowali w ponad dziewięćdziesięciu imprezach w całym kraju, zdobyli wiele pucharów, punktów, wygrali wiele klasyfikacji.

UKS Jedynka Limaro Kórnik to dobry sportowy klub, to powód do dumy gospodarzy miasta z burmistrzem Jerzym Lechnerowskim na czele, dla przedstawicieli samorządu powiatu poznańskiego (radni Grażyna Głowacka i Marek Serwatkiewicz), także dla przedstawicieli sponsorów (firma Limaro z Mosiny, Zakłady Kórnickie, firmy Piotra i Ryszarda Pawlaków z Poznania), jak również dla rodziców młodych ludzi, którzy także byli obecni w Domu Strażaka.

Mateusz Taciak - o jego sukcesach w tym roku pisały nie tylko francuskie gazety i portale internetowe poświęcone kolarstwu. Katarzyna Pawłowska, Natalia Piasecka, Magdalena Wójkiewicz, Monika Adamska, Paula Dutkiewicz, Wiktoria Żegleń, Kacper Rajkowski, Daniel Horyza, Daniel Adamski,Adam Piasecki, Michał Jędrzejczak, Oskar Pluciński, Wojciech Nimier, Bartosz Brzeziński, Piotr Antkowiak, Bartosz Rajkowski i Tadeusz Korzeniewski - to najbardziej znani i utytułowani kolarze kórnickiego klubu.


Syn Robert, wnuk Mateusz, dziadek Jerzy Taciak.

Nie zabrakło dziś w Domu Strażaka znanych przed laty kolarzy: Andrzeja Kaczmarka (czterokrotnego uczestnika Wyścigu Pokoju), Kazimierza Gogolewskiego, który przed laty, dokladnie w 1978 roku, przekonał kórniczan do tego, by w tym mieście zajęto się kolarstwem.

Puchary, dyplomy, kalendarze, pełne życzliwości słowa pod adresem włodarzy kórnickiego klubu, pamiątkowe fotografie - jednym słowem wieczór kolarskiej solidarności. Obecne były media - red. Zenon Milczewski z TVP3, jak i autor Wielkopolskiego Rowerowania.


Andrzej Kaczmarek (trzeci od lewej) uczestniczył w kórnickim spotkaniu młodych kolarzy.

Kórnik ma silny klub kolarski, wielce obiecujących zawodników, dobrych sponsorów i życzliwych mu ludzi: mistrzów szosy, jak Andrzej Kaczmarek i Kazimierz Gogolewski oraz dziennikarzy jak Zenon Milczewski i Piotr Kurek.

Chciałoby się powiedzieć, nie nadużywając słów: tak trzymać panie prezesie (Seweryn Waligóra), panie trenerze (Robert Taciak), panie bumistrzu (Jerzy Lechnerowski)!

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL