R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40930084 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-21
Frank Schleck nie będzie oskarżony o doping

 

Agencja Antydopingowa Luksemburga (ALAD) poinformowała we wtorek wieczorem, że zamknęła dochodzenie w sprawie podejrzenia o stosowanie dopingu przez kolarza Franka Schlecka wobec braku jakichkolwiek dowodów winy.

"ALAD, wobec braku jakichkolwiek faktów potwierdzających złamanie przepisów antydopingowych, podjęła decyzję o zamknięciu sprawy - poinformowano w komunikacie. - Nie stwierdzono żadnego stosowania zabronionych substancji lub metod".


Frank Schleck (czwarty od lewej), prezesi Skandii Paweł Ziemba i Bogusław Skuza oraz autor tych słów  na Orlinku. Karpacz 16 września 2007.

Frank Schleck został w październiku przesłuchany przez ALAD w celu wyjaśnienia podejrzanego przelewu bankowego na rzecz niesławnego bohatera afery dopingowej w Hiszpanii doktora Eufemiano Fuentesa.

W marcu 2006 kolarz ekipy CSC przekazał kwotę 7000 euro na szwajcarskie konto należące - według ALAD - do Fuentesa.

"Była to należność za opracowanie przez ekspertów specyficznego cyklu treningowego" - wyjaśnił wówczas Schleck zaprzeczając jednocześnie zdecydowanie jakoby miał korzystać z dopingu.

Frank Schleck był przez dwa dni liderem tegorocznego Tour de France. W 2006 wygrał klasyczny wyścig Amstel Gold Race i górski etap Tour de France z metą w Alpe d'Huez.

Frank Schleck jechał w barwach CSC w ubiegłorocznym Tour de Pologne, także w tym roku startował w jubileuszowym 65. TdP w teamie CSC Saxo Bank, uznawanym za najsilniejszy w świecie.

Przed rokiem, dzień po zakończeniu TdP, Czesław Lang zorganizował wyścig spod hotelu "Skalny" w Karpaczu na Orlinek. Była to przednia sportowa zabawa, podczas której pasjonaci kolarstwa i rowerów z całej Polski mieli do przejechania dystans 3800 metrów pod górę. Wziął w niej także udział Frank Schleck.

Autor tych słów też pedałował i jechał. Wygrał wyścig Marcin Nowak z Poznania, Frank Schleck jadąc rekreacyjnie i nigdzie się nie spiesząc uzyskał czas 18 minut 30 sekund. Ja byłem od słynnej gwiazdy CSC o sekundę później na mecie, gdzie wielu entuzjastów rowerów wspólnie stawało wielokrotnie do zdjęcia z bardzo sympatycznym sportowcem z Luksemburga.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL