R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40508258 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Tour de Pologne i Maja Włoszczowska
wyróżnieni w 74. plebiscycie PS i TVP

 

Kierowca Formuły 1 Robert Kubica zwyciężył w 74. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polskiej na sportowca 2008 roku. Kolejne miejsca zajęli mistrzowie olimpijscy z Pekinu - gimnastyk Leszek Blanik, kulomiot Tomasz Majewski i wioślarze z czwórki podwójnej. Maja Włoszczowska i Czesław Lang, jako reprezentanci kolarstwa, zostali dziś także wyróżnieni.

Kubica w minionym roku wygrał jeden wyścig - o Grand Prix Kanady, w kilku był w ścisłej czołówce, a mistrzostwa świata zakończył na czwartej pozycji. Nagrody nie mógł odebrać osobiście. Uczynił to w jego imieniu menedżer Marcin Czachorski.


Maja Włoszczowska i Czesław Lang - dwa wielkie nazwiska polskiego kolarstwa. Szczawno-Zdrój, 4 maja 2008.

Dziesiątkę najlepszych polskich sportowców wybrali czytelnicy "PS" i telewidzowie. Nowością była możliwość oddawania głosów na czołową dziesiątkę za pomocą SMS-ów jeszcze przez pierwszą godzinę sobotniej uroczystej gali w warszawskim Teatrze Polskim.

Kolegium redakcyjne "Przeglądu Sportowego" wyróżniło piłkarzy Lecha Poznań nagrodą drużyny roku. Nagrodę dla trenera roku odebrał szkoleniowiec wioślarskiej czwórki podwójnej - Aleksander Wojciechowski. Za imprezę roku uznano wyścig kolarski Tour de Pologne organizowany przez Czesława Langa, a statuetki dla najlepszych sportowców niepełnosprawnych otrzymały złote medalistki igrzysk paraolimpijskich - tenisistka stołowa Natalia Partyka i pływaczka Katarzyna Pawlik.

Nagrodą "Superchampiona" uhonorowano pierwszego polskiego hokeistę występującego w lidze NHL - Mariusza Czerkawskiego, który w minionym roku zakończył karierę.

Dziesiątka najlepszych sportowców Polski 2008 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego":

1. Robert Kubica (Formuła 1)
2. Leszek Blanik (gimnastyka)
3. Tomasz Majewski (pchnięcie kulą)
4. Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Michał Jeliński, Adam Korol (wioślarstwo)
5. Szymon Kołecki (podnoszenie ciężarów)
6. Maja Włoszczowska (kolarstwo górskie)
7. Tomasz Gollob (żużel)
8. Tomasz Sikora (biathlon)
9. Agnieszka Radwańska (tenis)
10. Paweł Małachowski (dysk)

Ubiegłoroczny, jubileuszowy, 65. Tour de Pologne został uznany za sportową imprezę roku. Czesław Lang, odbierając wyróżnienie z rąk Mai Włoszczowskiej, podkreślił z dumą, że nasz narodowy wyścig przejeżdża przez 400 miejscowości (wsi i miast) w Polsce, że w jego sprawną organizację zaangażowanych jest wiele osób, lista startujących zaś kolarzy obejmuje elitę zawodowego kolarstwa. I że jest to bodaj najlepsza promocja Polski.

Maja Włoszczowska, nasza srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w kolarstwie górskim, ubrana podczas gali w Teatrze Polskim w zieloną suknię, odebrała wyróżnienie z rąk najwybitniejszego polskiego kolarza Ryszarda Szurkowskiego. Nasza dzielna kolarka podziękowała pięknie swej mamie Ewie, sponsorom i trenerowi Andrzejowi Piątkowi za pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość, jak również przyrzekła, że w 2012 roku w Londynie, podczas następnych IO, będzie walczyła o złoto.

***

Wielkopolskie Rowerowanie gratuluje wyróżnień "Przeglądu Sportowego" Mai Włoszczowskiej i Czesławowi Langowi, życząc obojgu wielu pięknych sukcesów w 2009 roku.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL