R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40949179 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Kolarska młodzież trenuje w Gostyniu

 

W Gostyniu, 70 kilometrów od Poznania, od 20 lutego grupa kolarska czterdziestu dziewcząt i chłopców, kategorie junior i junior młodszy, przygotowuje się do sezonu 2009. Ich poczynaniami kierują trenerzy: Kazimierz Marchewka (Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe), Bogdan Janiak (Szperek Antonin), Zbigniew Szymański (GKS Tarnovia) i Robert Taciak (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

Zgrupowanie w Gostyniu potrwa do 1 marca i uczestnicy w nim 28 juniorów młodszych i 12 juniorów. Dominika Borkowska (1993, GKS Tarnovia), Daniel Horyza (1992, UKS Jedynka Limaro Kórnik), Andrzej Marciniak (1993, GKS Tarnovia), Wojciech Sykała (1994, GKS Tarnovia), Adam Piasecki (1992, UKS Jedynka Limaro Kórnik), Jakub Hercog (KS Stomil) i ich koleżanki i koledzy mają bardzo dobre warunki do treningu.


W Gostyniu trwa zgrupowanie wielkopolskich juniorek i juniorów. celine outlet store

Na swych rowerach pokonują codziennie około 60-70 kilometrów, na idealnej 19-kilometrowej pętli prowadzącej przez miejscowości: Dusina, Daleszyn, Markowo, Osowo, Gostyń, która kiedyś przypadła bardzo do gustu Ryszardowi Szurkowskiemu - naszemu najwybitniejszemu kolarzowi.  Niekiedy siąpi deszcz, ale nie stanowi przeszkody dla młodych adeptów cyklizmu.


Czterech trenerów i czterdziestu zawodników uczestniczy w gostyńskim zgrupowaniu.

Mają oni dobre warunki do trenigów w mieście, w którym swe kolarskie kariery rozpoczynali: Marek Wesoły, Mateusz Mróz i Hubert Kryś.

Co tu dużo mówić, w Wielkopolsce nie brakuje młodzieży chętnej do uprawiania kolarstwa. I odnoszącej sukcesy w minionych latach, także w 2008 roku, na skalę ogólnopolską.


Kazimierz Marchewka obchodzi w tym roku piękny jubileusz: 50-lecia pracy trenerskiej.

Trener Kazimierz Marchewka przed miesiącem ukończył 69 lat i w tym roku obchodzi piękny jubileusz: 50 lat pracy trenerskiej. Wychował w swym życiu, jak oblicza, około półtora tysiąca kolarzy. Teraz przygotowuje do sezonu reprezentantów klubów kolarskich z Kórnika, Gostynia, Poznania, Tarnowa Podgórnego, Jarocina, Koźminka, Złotowa, Raszkowa, Antonina i Koła.


Hotel i restauracja "Podleśna" w Gostyniu, ul. Sportowa 1, od lat dobrze gości młodych kolarzy.

Można być pewnym, że lutowe zgrupowanie pomoże (nie tylko rower, także pływanie, sala sportowa, trenażer) młodym kolarkom i kolarzom w zdobyciu formy, która będzie procentować na najważniejszych dla nich imprezach sportowych 2009 roku.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL